Budweiser wygrał już mundial swoją nietypową ofertą

Agata Wojciechowska2022-11-21 12:42redaktor
publikacja
2022-11-21 12:42

Co zdawało się klęską, przekuli w sukces. Budweiser po wprowadzeniu zakazu sprzedaży piwa na stadionach jest o 75-milionowy kontrakt w plecy. Jednak postanowił zostać "zwycięzcą moralnym". I to mu się udało.

Budweiser wygrał już mundial swoją nietypową ofertą
Budweiser wygrał już mundial swoją nietypową ofertą
fot. Budweiser / / Twitter

Jeszcze na 48 godzin przed rozpoczęciem mundialu Budweiser doglądał swoich stoisk, gdy nadeszła informacja, że rodzina królewska Kataru zażądała wprowadzenia prohibicji na stadionach (z wyłączeniem lóż, za które trzeba było słono zapłacić, a które najwyraźniej stanowią wyjątek w ich argumentacji).

Miejscami, w których "zwykli" fani piłki nożnej kupią piwo, są strefy kibica w Doha. Lecz i one podlegają większym niż zwykle obostrzeniom. Piwo ma być w nich dostępne dopiero po godzinie 18.30, a fani mogą kupić tylko cztery kufle naraz (z których jeden kosztuje około 70 zł). Pijani kibice będą wysyłani do specjalnych stref na pustyni celem wytrzeźwienia. Alkohole będzie także dostępny w miejscach, które dotychczas go sprzedawały, a więc licencjonowanych hotelach i restauracjach. Kibice są wściekli.

Budweiser postanowił jednak spożytkować zarezerwowany już na mundial alkohol. "Nowy dzień, nowy tweet. Zwycięski kraj otrzyma nasze piwo. Do kogo trafi?" - można przeczytać na Twitterze producenta piwa.

W jaki sposób piwo zostanie przekazane? Jeszcze nie są znane szczegóły. Jednak Budweiser zapewnia, że "urządzi największą jak dotąd celebrację zwyciezców".

Na razie z wyliczeń Uniwersytetu w Oxfordzie wynika, że trunek trafi do Brazylijczyków.

A Katarczycy? No cóż. Karma się od nich wyraźnie odwróciła już w meczu otwarcia, kiedy to przegrali z Ekwadorem 2 bramkami i to strzelonymi przez ich rywali w ekspresowym tempie. 

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
waran666
Nie wiem czemu takie oburzenie. Marihuana jest mniej szkodliwa, a jest zakazana w prawie całej Europie. Arabowie też na mistrzostwach mogli by protestować, że nie mogą zapalić.
blind-oln
Nikt nie ma do Arabów pretensji, że alkohol u nich jest częściowo zakazany (szejki dalej chleją w swoich vipowskich lożach). Problem jest taki, że Katar wszystkich oszukał, bo zgodził się na sprzedaż piwa i to wielokrotnie, co było wymogiem FIFA, tylko po to by na dzień przed się wycofać.

Jakby Europa zapraszała Arabów i sprzedawała
Nikt nie ma do Arabów pretensji, że alkohol u nich jest częściowo zakazany (szejki dalej chleją w swoich vipowskich lożach). Problem jest taki, że Katar wszystkich oszukał, bo zgodził się na sprzedaż piwa i to wielokrotnie, co było wymogiem FIFA, tylko po to by na dzień przed się wycofać.

Jakby Europa zapraszała Arabów i sprzedawała im bilety, obiecując, ze będą mogli palić, a gdy już Arabowie wydadzą kasę i przylecą, to pokazać im środkowy palec i powiedzieć "żartowaliśmy frajerzy, nie możecie palić", to też mogliby mieć pretensje.
langdon25
A co pije wujek z Chrzanowa ?
wazne_pytania
Nie oglądam tych mistrzostw. Nie mógłbym spojrzeć w lustro. Zapamiętuję marki, które się je reklamują, aby dostosować moje zakupy do ich etyki.
ronald_tysk
Dlaczego absolwenci historii nie trybią, że Budweiser to nie żadna firma tylko marka piwa?
peluquero
badwajzer do anglików xD chociaż w sumie dziś to chyba i na to sie rzucą
bangladesznadwisla
bez piwa żyje się lepiej
joska
CO wygrali ?NIC stracili pieniądze i przyszłych klientów,oglądając w knajpie czy w domu kupi się inne piwo,za parę miesięcy będzie artykuł że są w złej sytuacji finansowej tym bardziej że sprzedaż alkoholu spada przez cały czas bo inflacja odchudza portfele i ludzie oszczędzają.

Powiązane: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Katar 2022

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki