Brzeziński ostrzega Rosję w sprawie Ukrainy

Zbigniew Brzeziński, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w okresie rządów prezydenta USA Jimmy'ego Cartera (1977-1981), uważa, że wspieranie przez Rosję represji na Ukrainie ostatecznie przemieni się w katastrofę dla samej Rosji.

"Rosjanie, przebudźcie się" - zaapelował Brzeziński w poniedziałkowym wpisie na Twitterze.

We wtorek przed południem odbędzie się specjalne posiedzenie ukraińskiego parlamentu. Opozycja domaga się, by na sesji anulować tzw. dyktatorskie ustawy z 16 stycznia, które ograniczają swobody obywatelskie, przyjąć ustawę o uwolnieniu więźniów politycznych, czyli uczestników trwających masowych wystąpień przeciw władzom, usunąć rząd Mykoły Azarowa oraz przywrócić konstytucję z 2004 roku.

Protestujący obawiają się, że w związku z sytuacją w kraju prezydent Wiktor Janukowycz może ogłosić stan wyjątkowy, a parlament poprzeć tę decyzję w głosowaniu. (PAP)

ksaj/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ekonom

Zachciało się eskimosom surowców?Nie strasz bo się zesr.... Szczególnie gdy Chiny z Rosją powiedzą szulerni dość zabawy.Sprawdzamy. Co jakaś interwencyjka kanonierek jak w Iraku Libii syrii z gratisem demokracji dla ruskich i chińczykow? Mądry Putin wie że agentów szulerni dopuszczą na ukrainie chwilowo do waaadzy a już za chwilę sami ukraincy będą wiedzieli co z nimi zrobić jak zostaną wyszlamowani bez mydła

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil