REKLAMA

Brytyjskie media: wzmocnienie wschodniej flanki NATO nawet w ciągu kilku dni

2022-01-27 18:15
publikacja
2022-01-27 18:15
Brytyjskie media: wzmocnienie wschodniej flanki NATO nawet w ciągu kilku dni
Brytyjskie media: wzmocnienie wschodniej flanki NATO nawet w ciągu kilku dni
fot. Krystian Maj / / FORUM

Rozmieszczenie dodatkowych kilkuset brytyjskich żołnierzy na wschodniej flance NATO może nastąpić nawet w ciągu kilku dni - poinformował w czwartek dziennik "Daily Mail".

Według gazety, minister obrony Ben Wallace zwrócił się do dowódców sił zbrojnych z prośbą o przedstawienie szeregu opcji w odpowiedzi na koncentrowanie przez Rosję wojsk na granicy z Ukrainą.

"Daily Mail" zwraca uwagę, że do tej pory w Wielkiej Brytanii rozważane było wysłanie dodatkowych wojsk na wschodnią flankę NATO w reakcji na ewentualną rosyjską inwazję, więc ruch wyprzedzający byłby znaczącą zmianą.

We wtorek premier Boris Johnson mówił w Izbie Gmin, że w razie rosyjskiej inwazji na Ukrainę Wielka Brytania będzie uczestniczyć w ewentualnym rozmieszczeniu przez NATO dodatkowych wojsk na wschodniej flance.

W czwartek jednak inny dziennik, "Daily Telegraph", podał, że opcją braną pod uwagę jest rozmieszczenie dodatkowych sił wcześniej, w nadziei, iż powstrzyma to Rosję przed atakiem na Ukrainę. Gazeta, powołując się na źródła w brytyjskim rządzie, napisała, że Wielka Brytania prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy w tej sprawie z USA i kilkoma innymi krajami NATO.

Z kolei stacja Sky News podała, że w ramach tych rozmów rozważane jest utworzenie grup bojowych w Bułgarii, Rumunii, na Węgrzech i na Słowacji - na wzór tych działających w ramach Wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO (eFP) w Polsce i w krajach bałtyckich. W Estonii stacjonuje ok. 800 brytyjskich żołnierzy, a w Polsce ok. 150 - i zdaniem brytyjskich mediów, bardziej prawdopodobne jest wzmocnienie przez Londyn tych oddziałów niż wysyłanie żołnierzy na południowo-wschodnią flankę.

"Daily Telegraph", powołując się na źródła rządowe, twierdzi, że w grę wchodzi wysłanie kilkuset dodatkowych żołnierzy, raczej mniej niż 500. O tym, że mogliby zostać wysłani w ciągu kilku dni, napisał tylko "Daily Mail", choć bez podania źródła tej informacji.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (15)

dodaj komentarz
talmud
bankrutowi została tylko jedna opcja na stole......czy ktoś z "nie troli" wie co to za opcja ??

https://www.youtube.com/watch?v=nEchkn3unl8
teofil
Prawda jest taka. Jeśli Ukraina się wybroni. Rosja będzie kolejnym krajem, który dołączy do tzw. Zachodu. Ekonomicznie już nie radzi i militarnie nie poradzi. Gdyby nie ropa i gaz, za które Niemcy płacą, to gorzej od Korei Północnej. Może Niemcy nie chcą pomagać Ukrainie, ale wystarczy, że nie dadzą kasy za ropę i gaz i Putin na Prawda jest taka. Jeśli Ukraina się wybroni. Rosja będzie kolejnym krajem, który dołączy do tzw. Zachodu. Ekonomicznie już nie radzi i militarnie nie poradzi. Gdyby nie ropa i gaz, za które Niemcy płacą, to gorzej od Korei Północnej. Może Niemcy nie chcą pomagać Ukrainie, ale wystarczy, że nie dadzą kasy za ropę i gaz i Putin na żebry pójdzie. Niemcy uzależnili od siebie gospodarkę UE i teraz kolej na Rosję.
Putin i cały resort nie ma wyjścia. Albo Ukraina, albo Oni. I to wina Tuska ;). Ale jak się cuda to będzie Napoleonem UE a Merkel jego ...
ajwaj_
To was na kursie PISi traktorzystów ucza
Twój swiat jest od Pcimia do Krasnika

Reszta infantylizm
dziadekjarek odpowiada ajwaj_
Po ile dzisiaj hrywna w Moskwie?
darius19
jest "ajwaj_" - najbardziej prostacki z chlopakow ze stajni Putina. Klasyka bolszewickiej propagandy.
ajwaj_
Ukrainiec, na temat ZERO,
to nie teczowe forum dla LGBT
mesten
Za karę putin wykopie Nimcowa i zastrzeli go jeszcze raz.
ajwaj_
To sie kal-boje ciesza :)
wojenne buble jednak naiwnym sprzedadza

Do poziomu Chin czy Rosji, maja Jankesi juz dziesieciolecia zacofania
ajwaj_
Np. Posejdon
Tsunami ca 100 pieter
_________________
""„Posejdon” ma kształt olbrzymiej torpedy i może przenosić głowicę nuklearną o mocy do 2 megaton. Napęd stanowi mały reaktor nuklearny, który ma dawać bezzałogowcowi zasię 10 tys. km.
Mógłby zostać odpalony na Morzu Barentsa lub na innych wodach w Arktyce,
Np. Posejdon
Tsunami ca 100 pieter
_________________
""„Posejdon” ma kształt olbrzymiej torpedy i może przenosić głowicę nuklearną o mocy do 2 megaton. Napęd stanowi mały reaktor nuklearny, który ma dawać bezzałogowcowi zasię 10 tys. km.
Mógłby zostać odpalony na Morzu Barentsa lub na innych wodach w Arktyce, przepłynąć północny Atlantyk i uderzyć np. na wschodnie wybrzeże USA.
Ponieważ każdy z nich będzie mógł przenosić do 8 podwodnych dronów, to łącznie w służbie miałyby się znaleźć nawet 32 pojazdy tego rodzaju.""

KRESY.PL
https://kresy.pl/wydarzenia/okret-nosiciel-podwodnych-dronow-latem-trafi-do-rosyjskiej-marynarki-podaje-tass/
ajwaj_ odpowiada ajwaj_
Kal-boje > wszystkie
próby hypersonic nie udane
_______________

Reuter: Rosja wystrzeliła około 12 pocisków manewrujących Cyrkon z fregaty i łodzi podwodnej

KRESY.PL

https://kresy.pl/wydarzenia/reuter-rosja-wystrzelila-okolo-12-pociskow-manewrujacych-cyrkon-z-fregaty-i-lodzi-podwodnej/

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki