REKLAMA

Bruksela: przeszukania domów, kolejne aresztowanie

2016-04-09 14:39
publikacja
2016-04-09 14:39
fot. Francois Lenoir / FORUM

Belgijska policja zatrzymała szóstą osobę podejrzaną o udział w marcowych zamachach w Brukseli - podaje agencja AFP, powołując się na nieoficjalne źródła.

Pięciu innych mężczyzn zatrzymano wczoraj, wśród nich Mohameda Abriniego, wspólnika Salaha Abdeslama, jednego z zamachowców z Paryża. Według belgijskich mediów, Abrini to także tak zwany "mężczyzna w kapeluszu", który towarzyszył dwóm innym zamachowcom na lotnisku Zaventem 22 marca, zanim wysadzili się w powietrze.

Dzisiaj, podobnie jak wczoraj, belgijska policja, wspierana przez siły specjalne, prowadziła w Brukseli akcję przeciwko osobom podejrzanym o powiązania z terroryzmem. Przeszukano budynek w śródmiejskiej dzielnicy Etterbeek. Ewakuowano mieszkańców domu. Prawdopodobnie właśnie podczas tej akcji zatrzymano podejrzaną osobę.

Wczoraj, oprócz Mohameda Abriniego, aresztowano także cztery osoby, wśród nich Osamę K. Według doniesień medialnych, to ten sam mężczyzna, który widziany był z jednym z zamachowców, który dokonał ataku w brukselskim metrze.

IAR/AFP/wcześn./dabr

Źródło:IAR
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki