REKLAMA

Bridgestone zamierza zainwestować w Polsce 194 mln euro

2017-10-16 11:37
publikacja
2017-10-16 11:37

Koncern Bridgestone zapowiedział rozbudowę fabryk w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim. W poniedziałek poinformował, że na inwestycje w Polsce zamierza przeznaczyć 194 mln euro.

fot. carloscastilla / / YAY Foto

Rozbudowany ma być także zakład koncernu w hiszpańskim Burgos. Na rozbudowę i zwiększenie wydajności trzech kluczowych zakładów produkcyjnych w Europie, zakup wyposażenia i optymalizację obecnych linii produkcyjnych Bridgestone przeznaczy 266 mln euro.

Spółka podała w poniedziałek w komunikacie prasowym, że planowane inwestycje mają na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych fabryk, poszerzenie oferty produktowej Bridgestone, oraz udoskonalenie obsługi klienta. Nowe technologie umożliwią zwiększenie wydajności o ponad 20 proc. Inwestycja zostanie zrealizowana w najbliższych pięciu latach. Rozbudowa fabryk zakończy się w 2022 r.

"Rosnący popyt na nasze opony wymógł na nas realizację dalszych inwestycji. To dla nas ważny krok w umocnieniu obecności Bridgestone w regionie, który zapewni dostępność produktów dla naszych partnerów biznesowych" powiedział, cytowany w komunikacie, prezes zarządu i CEO spółki Bridgestone na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) Paolo Ferrari.

Wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski powiedział, że władze miasta doceniają wkład Bridgestone w zwiększanie innowacyjności i dobrą koniunkturę gospodarki stolicy Wielkopolski. "To właśnie między innymi dzięki takim firmom Poznań może się tak prężnie rozwijać. Planowana przez ten koncern kolejna inwestycja cieszy nas, także dlatego, że stanowi potwierdzenie, iż podjęta niemal 20 lat temu przez Bridgestone decyzja, by fabrykę ulokować właśnie w stolicy Wielkopolski, była słuszna" dodał Solarski.

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Fabryka w Poznaniu, powstała w 1998 r., jest jednym z największych pracodawców w regionie - zatrudnia ponad 1,9 tys. osób. Bridgestone Poznań jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych koncernu. Powierzchnia fabryki zajmuje przeszło 260 tys. m kw. Zakład produkuje ponad 31 tys. sztuk opon dziennie. Bridgestone Poznań wytwarza m.in. opony typu run flat, czyli takie, które pozwalają na kontynuację jazdy po ich przebiciu i utracie powietrza.

W zakładzie produkowanych jest niemal 500 rodzajów (rozmiarów) opon. Produkty fabryki w Poznaniu trafiają do ponad 40 krajów, przede wszystkim do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Większość z nich produkowana jest jako pierwotne wyposażenie samochodów.

Zakład w Stargardzie Szczecińskim zatrudnia 940 osób. Dzienna produkcja wynosi 4 tys. opon. Najważniejszymi klientami fabryki są m.in. Daimler, Scania, MAN, Volvo.

Grupa Bridgestone ma w Polsce cztery fabryki, spółkę sprzedażową oraz centrum usług wspólnych. Dwa z zakładów produkcyjnych, w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim, są jednymi z najnowocześniejszych fabryk opon do samochodów osobowych i ciężarowych w Europie. Pozostałe dwie fabryki, czyli Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku i Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie zajmują się produkcją wyrobów gumowych. Koncern zatrudnia w Polsce ponad 3,4 tys. osób. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

edytor: Anna Mackiewicz

rpo/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
chochlike
Taka uwaga - Stargard Szczeciński nie istnieje od jakiegoś czasu. Został sam Stargard

Powiązane: Inwestycje w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki