REKLAMA

Brian Tracy, Sebastian Kotow: "Ty wybierasz cel, my pokazujemy drogę!"

2015-12-10 12:56
publikacja
2015-12-10 12:56

Na początek powinieneś zdać sobie sprawę ze swojej wyjątkowości i unikalności przypomnieć sobie o nich albo uświadomić je sobie po raz pierwszy. Na całym świecie nie było nikogo takiego jak Ty. Posiadasz unikalne umiejętności, zdolności i pomysły, które sprawiają, że jesteś inny, a w jakimś stopniu jesteś ponad wszystkimi ludźmi, którzy żyli do tej pory. Posiadasz wewnętrzną zdolność osiągnięcia o wiele większych rzeczy niż do tej pory. Masz umiejętność tworzenia swojego życia, kreowania wydarzeń i realizowania swoich celów.

Wielką tragedią naszych czasów jest to, że większość ludzi nie realizuje w pełni swojego potencjału i umiera, zanim "ich muzyka wybrzmi do końca". Są skupieni na reakcji na bieżące wydarzenia i wymagania swoich rodziców, szefów, płacenie rachunków i wykonywanie obowiązków. Żyją jakby na automatycznym pilocie i nie zadają sobie ważnych pytań. Nigdy nie poświęcają czasu na to, żeby usiąść w spokoju i przemyśleć, czego chcieliby dla siebie.

Liderzy charakteryzują się tym, że wiedzą, kim są. Prawdziwi przywódcy to ludzie, którzy poświęcili czas na to, aby uzyskać pełną jasność tego, w co wierzą i jakie wartości nimi kierują. Wiedzą, dokąd zmierzają i w jaki sposób tam dotrą. Są również świadomi tego, czego nie chcą i czego nie będą robić.

Ta siła własnej tożsamości jest jak energia, która się rozprzestrzenia i inspiruje innych. Wspaniałym przykładem jest tutaj Władysław Bartoszewski jego postawa, wartości i skromność ujmują i pobudzają do zastanowienia się nad życiem i naszymi wyborami. Jego powiedzenia: "Warto być przyzwoitym" albo "Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto", inspirują mnie i wiele innych osób do spójności wewnętrznej i życia w zgodzie z własnymi wartościami.

Nikt się nie rodzi liderem. Staniesz się nim, jeżeli będziesz myślał tak, jak myślą liderzy, i postępował tak, jak postępują liderzy. Przywództwo to nie stanowisko, a działanie. To nie tytuł na wizytówce. Zależy ono od tego, co robisz i mówisz dzień po dniu. Kiedy myślisz, chodzisz i działasz jak przywódca, to się nim stajesz. Bierzesz życie i przyszłość w swoje ręce. Stajesz się kowalem swojego losu i twórcą swojej przyszłości.

Każdy z nas pojawił się na ziemi z szansą na to, żeby zrobić coś wspaniałego ze swoim życiem. Twoim zadaniem jest dowiedzieć się, co to za wspaniałe zadanie, a potem oddać mu się całym sercem. Twoje życie może mieć jeden cel, jak w przypadku Matki Teresy z Kalkuty, lub też wiele różnych, okresowych celów, do których będziesz dążył jeden po drugim, stając się coraz lepszym człowiekiem.

Cechą charakterystyczną ludzi sukcesu jest jasność. Mają całkowitą jasność co do tego, w co wierzą, jakie wartości wyznają oraz do czego dążą. Ty także powinieneś wypracować taką jasność.

Jakie jest pragnienie Twojego serca? To ta szczególna rzecz, do której zostałeś powołany na tej ziemi. To coś ważnego i niepowtarzalnego, co tylko Ty możesz wykonać i zrobisz to najlepiej. Twoim najważniejszym celem przez całe życie powinno być odkrycie pragnień własnego serca. Dopiero wtedy będziesz naprawdę szczęśliwy, będziesz cieszył się pełnią sukcesu i spełnienia. Jakie są Twoje pragnienia?

Odkrywanie pragnień serca zaczyna się niczym wyprawa rycerzy Okrągłego Stołu szukających Świętego Graala. Także i Twoim zadaniem jest odnalezienie Świętego Graala. Zacznij od odpowiedzi na pytanie: "O jakiej wielkiej rzeczy odważyłbyś się marzyć, gdybyś wiedział, że nie możesz przegrać?".

*Artykuł stanowi fragment książki pt. "Ty wybierasz cel, my pokazujemy drogę" Sebastian Kotow, Brian Tracy (Onepress, 2015)

Źródło:
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki