REKLAMA

Brexit umocnił złoto. Czy trend się utrzyma?

2016-08-02 07:00
publikacja
2016-08-02 07:00

Były wielkie spadki i szok na rynku giełdowym oraz finansowym – wynik referendum w Wielkiej Brytanii wywołał poruszenie na całym świecie i spowodował straty dla wielu inwestorów. Teraz sytuacja się uspokoiła, ale nadal inwestorzy mogą czuć obawy o to, co stanie się dalej. Są też tacy, którzy na Brexicie zarobili. To osoby, które zainwestowały w złoto. Czy trend się utrzyma?

Brexit umocnił złoto. Czy trend się utrzyma?
Brexit umocnił złoto. Czy trend się utrzyma?
/ FORUM

- Dzisiaj mamy więcej pytań dotyczących tego, jak będzie wyglądał świat po Brexicie, niż przed samym referendum, którego efektu myślę, że niewielu się spodziewało. Inwestorzy zastanawiają się, jak będzie wyglądała sytuacja na rynku giełd, walut w najbliższych miesiącach i latach – mówi newsrm.tv Robert Śniegocki, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej.

Ciekawe zjawisko miało miejsce na rynku złota. Decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wzmocniła notowania kruszcu. - Kolejny raz potwierdziła się teza mówiąca, że złoto doskonale sprawdza się w czasach niepewności i niepokojów. Cena uncji przekroczyła 1300 dolarów – dodaje Śniegocki.

Co będzie dalej i czy złoto może jeszcze zyskiwać? Jak zauważa ekspert cały czas jesteśmy w okresie dość dużej niepewności. Na to jak będzie się kształtowała cena złota na rynku wpływ będzie miało wiele czynników, m.in. jaki będzie kształt Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii, czy dojdzie do referendum niepodległościowego w Szkocji i Irlandii Północnej. Niestabilna jest także sytuacja sektora finansowego, szczególnie niemieckiego banku inwestycyjnego Deutsche Bank. Co ciekawe powrót rezerw złota do skarbców narodowych rozważają Austria, Niemcy i Holandia. - Każdorazowy sygnał z rynku, że dzieje się źle, że jest duża niepewność i dezorientacja wśród inwestorów sprawia, że poszukiwane są rozwiązania bezpieczne. Takim jest niewątpliwie złoto – wyjaśnia ekspert.

- Dzisiaj mamy do czynienia ze spektakularnym wzrostem wartości złota. Kruszec zyskuje od początku roku, czyli zanim jeszcze znany był wynik referendum w Wielkiej Brytanii. To pokazuje, że inwestor, który poważnie i racjonalnie myśli o swoich aktywach powinien mieć część fizyczną w złocie. Każdą inwestycję należy jednak przemyśleć i odnieść do aktualnej sytuacji rynkowej. Obecnie banki inwestycyjne podają różne prognozy co do przewidywanej ceny złota w najbliższych kwartałach, od 1000 aż do 1500 dolarów za uncję.

Tematy
(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~Nobody
Zależy co w tym czasie zrobisz innego, jeśli NIC to pewnie że to super inwestycja.
~mike1969
Myślę że korektę mamy juz za sobą. We wrzesniu Bank Europejski ma zakończyć szaleńczy dodruk "pustego" pieniądza. Co potem ? Jedni mówią "będzie dobrze", inni "ratuj się kto może". Tak czy inaczej - wielu konsumentów zaczyna patrzeć z niepokojem na pieniądz papierowy. A popyt na złoto fizyczne (nawet Myślę że korektę mamy juz za sobą. We wrzesniu Bank Europejski ma zakończyć szaleńczy dodruk "pustego" pieniądza. Co potem ? Jedni mówią "będzie dobrze", inni "ratuj się kto może". Tak czy inaczej - wielu konsumentów zaczyna patrzeć z niepokojem na pieniądz papierowy. A popyt na złoto fizyczne (nawet na rynku polskim) ciągle znacząco przekracza poziom do którego przywykliśmy w poprzednich latach. Wytwórnie złota i spółki wydobywające trzymaja się mocno. Co to może oznaczać ? Coż, ja spokojnie czekam na poziom 1500 usd/oz do końca października/listopoada. Pożyjemy , poczekamy, czy to nie była zbyt optymistyczna teoria :)) Pozdrawiam posiadaczy :))
~lopez
Czekasz na 1500usd , ale nie wiadomo po ile zl bedzie usd i to jest druga strona monety
~Mmm
Złoto po 5000$, srebro 100$ , już to słyszałem jakieś 6 lat temu, i nawet jak będzie kiedyś po tyle , za może 20 lat, to czy to taka inwestycja?
~Dżejms
Wszystkim wyznawcom makulatury chciałem przypomnieć o argumencie że złotem się nie najemy. Makulaturą też nie ale ma zaletę że można nią palić.
~OnaLubiWeMniePiniąd
ci co mają złoto mają tysz piniądz papierowy - zasadniczo
~bucek
w czasie wojny mial gold to sie nachlal i napchal
~żyd odpowiada ~bucek
bucek masz rozum goja

Powiązane: Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki