REKLAMA
WAŻNE

Braster rozpoczął sprzedaż urządzenia Braster

2016-10-19 10:24
publikacja
2016-10-19 10:24

Braster ruszył ze sprzedażą urządzenia Braster, służącego do wsparcia diagnostyki raka piersi - poinformowała spółka w komunikacie. Firma podpisała umowę z Nationale Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeniowe na Życie na 110 urządzeń.

Braster rozpoczął sprzedaż urządzenia Braster / Braster

"Oficjalnie uruchomiliśmy dziś własny sklep internetowy, w którym można zakupić urządzenie Braster wraz z abonamentem w trzech wariantach cenowych. W kolejnych tygodniach planujemy uruchomienie sprzedaży w sieciach aptecznych. Pierwszą z nich będzie Dr Zdrowie - jedna z największych, ogólnopolskich sieci aptek farmaceutycznych. W przypadku polskiego rynku, własny sklep online, jak i sieci apteczne będą stanowić dla nas kluczowe kanały dystrybucji" - powiedział, cytowany w komunikacie, Marcin Halicki, prezes Brastera.

Spółka podała, że nawiązała z Nationale Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeniowe na Życie współpracę w zakresie sprzedaży urządzeń wraz z abonamentem ważnym przez 24 miesiące licząc od momentu jego uaktywnienia. Pierwsze zamówienie dla NN obejmować będzie 110 sztuk.

W połowie września Braster podpisał z firmą Rosti Bianor umowę dotyczącą wstępnych warunków produkcji urządzenia. Spółka jednocześnie złożyła zamówienie na wyprodukowanie 30 tys. urządzeń. Braster zobowiązał się do dokonania zakupu 50 tys. sztuk urządzeń w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Spółka uruchomiła produkcję urządzenia 4 października. Jak wcześniej informowano, planowana sprzedaż to ok. 200 tys. urządzeń w Polsce w ciągu 5 lat.

W lipcu tego roku spółka podawała, że w połowie 2017 roku może wejść na któryś z rynków Europy Zachodniej, a w trzecim kwartale na rynek amerykański.

We wrześniowym wywiadzie dla PAP prezes Marcin Halicki poinformował, że spółka analizuje projekt globalnej ekspansji urządzenia Braster Tester i przedstawi jego szczegóły w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jak dodał, w połowie 2017 roku certyfikacja na rynek amerykański ze strony FDA powinna być co najmniej w trakcie rozpatrywania.

Halicki informował wcześniej, że w związku z wysokimi kosztami wchodzenia na rynki zagraniczne, Braster rozważy w 2017 r. pozyskanie dodatkowego kapitału. (PAP)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~zbyszko
przedruk z papa.copy & paste.polska

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki