REKLAMA

Bosak: Ani Duda, ani Trzaskowski nie zasługują na nasze poparcie w II turze

2020-06-29 13:46
publikacja
2020-06-29 13:46
Bosak: Ani Duda, ani Trzaskowski nie zasługują na nasze poparcie w II turze
Bosak: Ani Duda, ani Trzaskowski nie zasługują na nasze poparcie w II turze
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Konfederacji jest równie daleko do prezydenta Andrzeja Dudy, jak i kandydata KO Rafała Trzaskowskiego; żaden z nich nie zabiegał o jakąkolwiek bliskość z naszym środowiskiem, dlatego nie zasługują na nasze poparcie - powiedział PAP Krzysztof Bosak.

W niedzielę liderzy Konfederacji poinformowali, że ich środowisko nie udzieli poparcia żadnemu z kandydatów, którzy będą rywalizowali w II turze wyborów prezydenckich.

Bosak pytany o powody takiej decyzji liderów Konfederacji, powiedział, że "jest nam równie daleko do obu kandydatów - Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego". "Żaden z nich nie zabiegał o reprezentowanie naszego programu, idei, jakąkolwiek bliskość z naszym środowiskiem" - dodał.

"Uważamy, że przez wiele lat działalności publicznej (Duda i Trzaskowski) pokazali, że nie ma żadnej bliskości do idei i stylu politycznego, które prezentujemy, dlatego żaden z nich nie zasługuje na nasze poparcie" - powiedział Bosak.

Jak zapowiedział, będzie zachęcać swoich sympatyków do głosowania w II turze wyborów prezydenckich, "ale nie będzie wskazywać, na kogo". "Będziemy apelować o mądre korzystanie ze swoich praw wyborczych - zgodnie z rozumem i sumieniem" - podkreślił.

Bosak poinformował także PAP, że w poniedziałek odbyło się zebranie Rady Liderów Konfederacji, na którym rozmawiano o kampanii wyborczej. "Będziemy odbywać jeszcze wiele spotkań i dyskusji podsumowujących kampanię w następnych dniach" - zapowiedział.

Według danych z 99,78 proc. obwodów głosowania Andrzej Duda uzyskał 43,67 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,34 proc., Szymon Hołownia - 13,85 proc. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Krzysztof Bosak - 6,75 proc.; Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,37 proc.; Robert Biedroń - 2,21 proc.

autorka: Iwona Pałczyńska

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
niederfurzdorf
Ciekawe co sadzi Wojciech Sumlinski o wolnosciowych wartosciach, wg Trzaskowskiego zblizajacych Konfederacje do KO, Przypomne, W.Sumlinski to autor ksiazek o niebezpiecznych zwiazkach donka i bronka, zeby bylo jasne zwiazkach z komunistycznymi sluzbami. Wartosci wolnosciowe w PO???? Niezly zart!!!!!!!!!!!!!!!!!
lobotomek
Krzysztof Bosak jest w błędzie. Dalej mu oczywiście do PISu i Dudy. PIS to partia narodowo socjalistyczna. To narodowy katolicyzm. Ludzie bez zasad i bez skrupułów. Którzy dorwali się do koryta i zrobią wszystko, by przy nim zostać. W sprawach ekonomicznych różnią się tak jak biel różni się od czerni. No i ostatnia Krzysztof Bosak jest w błędzie. Dalej mu oczywiście do PISu i Dudy. PIS to partia narodowo socjalistyczna. To narodowy katolicyzm. Ludzie bez zasad i bez skrupułów. Którzy dorwali się do koryta i zrobią wszystko, by przy nim zostać. W sprawach ekonomicznych różnią się tak jak biel różni się od czerni. No i ostatnia rzecz. Kiedy Bosak był jeszcze abstrakcją, był niszczony przez media partyjne. I tak będzie, kiedy Bosak znów przestanie być potrzebny. Jeśli Bosak nie chce, by PIS zaorał Konfederację, musi mrugnąć do wyborców, jak zrobił to Jacek Wilk. Konfederacja może się rozwinąć tylko na trupie DUDy i PIS. To nie musi być miłe. To jest prawdziwe.

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki