REKLAMA

Boryszew przyjął program skupu max. 80 mln akcji własnych

2020-10-26 16:00
publikacja
2020-10-26 16:00
fot. Marek Wisniewski / Puls Biznesu / FORUM

Zarząd spółki Boryszew przyjął program nabywania akcji własnych, w ramach którego chce skupić do 80 mln akcji, stanowiących 33,33 proc. kapitału zakładowego - podał Boryszew w komunikacie.

Jak podano, spółka będzie nabywać akcje w celu ich umorzenia, a na realizację programu skupu przeznaczy środki z utworzonego na ten cel kapitału rezerwowego.

"Program składać się będzie z dwóch etapów. W ramach pierwszego etapu programu, emitent zamierza nabyć akcje spółki posiadane przez Impexmetal, tj. 13.346.169 akcji Boryszew, które stanowią około 5,56 proc. kapitału zakładowego/ogólnej liczby głosów na WZ spółki. Natomiast drugi etap dedykowany będzie nabyciu akcji własnych spółki innych niż wskazane powyżej" - napisano w komunikacie.

Program nabywania akcji został przyjęty na podstawie upoważnienia udzielonego przez walne zgromadzenie spółki w czerwcu 2019 r.

Zgodnie z przyjętą w czerwcu 2019 r. uchwałą, utworzony został kapitał rezerwy z przeznaczeniem na skup akcji własnych w kwocie 240 mln zł. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki