REKLAMA

Booking.com zwraca 65 mln euro wsparcia po aferze z premiami dla zarządu firmy

2021-06-05 17:43
publikacja
2021-06-05 17:43
Booking.com zwraca 65 mln euro wsparcia po aferze z premiami dla zarządu firmy
Booking.com zwraca 65 mln euro wsparcia po aferze z premiami dla zarządu firmy
fot. Casimiro PT / / Shutterstock

W ubiegłym tygodniu w Holandii wybuchła afera, kiedy ujawniono, że firma Booking.com zamierza wypłacić zarządowi 28 mln euro premii. Wcześniej firma otrzymała od holenderskiego rządu 100 mln euro wsparcia. Teraz ma zwrócić 65 mln.

Pieniądze od rządu miały zostać przeznaczone na utrzymanie miejsc pracy zagrożonych w związku z kryzysem wywołanym przez pandemię Covid-19. Okazuje się jednak, że firma zamierza wypłacić zarządowi gigantyczną premię. Trzyosobowy zarząd ma otrzymać w sumie 28 mln euro w formie pakietów akcji.

Politycy nie kryli oburzenia. Minister spraw społecznych Wouter Koolmees powiedział, że „to nie jest akceptowalne”. Szef koalicyjnych konserwatywnych chadeków (CU) Gert-Jan Segers nazwał premie „bezwstydnymi” i dowodem na twierdzenie, że „chciwość jest źródłem wszelkiego zła”. Liderka opozycyjnej Partii Pracy (PvdA) Lilianne Ploumen napisała zaś na Twitterze, że pieniądze muszą zostać zwrócone „do ostatniego centa”.

Firma zapowiedziała w piątek, że zwróci 65 mln ze 100 mln otrzymanej pomocy. „Uważnie śledziliśmy debatę w holenderskim społeczeństwie w ostatnich dniach, traktujemy to niezwykle poważnie” – głosi oświadczenie Booking.com.

Minister finansów Holandii Wopke Hoekstra powiedział dziennikarzom, że „wsparcie było przeznaczone dla tych firm, które naprawdę go potrzebowały”. Hoekstra wezwał też przedsiębiorstwa, które otrzymały pomoc, a ich sytuacja finansowa jest dobra, aby zwróciły rządowe wsparcie.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane

Komentarze (3)

dodaj komentarz
langdon25
W końcu Holendrzy zaczęli brać przykład z pisu .

Trochę im to czasu zajęło .
blind-oln
Hahaha, dobre. Dostali 100 mln na wsparcie pracowników. Wypłacili 3 osobowemu zarządowi, 28 mln, a pozostałą kwotę, zwrócą. xD Czyli kasę dostanie tylko zarząd, a pracownicy na bruk.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki