REKLAMA

Pracownicy marketów otrzymają 1000 zł premii na święta

Dominika Florek2022-11-21 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2022-11-21 06:00

Najbardziej popularnym upominkiem dla pracownika na Boże Narodzenie jest karta przedpłacona - wynika z rozmów Bankier.pl z przedstawicielami sieci sklepów spożywczych. Pracownicy Lidla i Kauflandu mogą liczyć na 1000 zł premii świątecznej. 

Pracownicy marketów otrzymają 1000 zł premii na święta
Pracownicy marketów otrzymają 1000 zł premii na święta
fot. Natalya_Maisheva / / Shutterstock

Pracownicy sieci sklepów tj. Biedronka, Lidl, Aldi, Kaufland oraz Carrefour mogą liczyć na przedświąteczne premie. Zatrudnieni będą mogli wykorzystać pieniądze na zakupy w sklepie za pomocą specjalnej karty przedpłaconej. Oprócz bonów na zakupy pracodawcy rozdadzą paczki świąteczne dla dzieci. 

Biedronka

- W tym roku Biedronka przeznaczy około 80 mln złotych na paczki świąteczne dla pracowników i ich dzieci oraz zasilenia e-kodów pracowniczych. Pakiet świąteczny składa się z paczki świątecznej dla pracownika i jego dzieci. Biedronka przygotowuje 4 rodzaje paczek dla dzieci pracowników w zależności od wieku (0-2 lata, 3-6 lat, 7-10 lat, 11-18 lat). Łącznie wydane zostanie około 81 tysięcy paczek dla pracowników i 78 tysięcy paczek dla dzieci. Oprócz paczek, w ramach pakietu świątecznego, pracownicy otrzymują e-kody pracownicze, którymi mogą zapłacić za zakupy w Biedronce lub w drogeriach Hebe. Kwoty zasileń poszczególnych e-kodów różnią się w zależności od progu dochodowego - mówi Agnieszka Sokołowska, dyrektorka ds. komunikacji wewnętrznej, EB i odpowiedzialności społecznej w sieci Biedronka.

Do 1000 zł w Kauflandzie na karcie przedpłaconej

Na dodatki przed Bożym Narodzeniem mogą liczyć także osoby zatrudnione w sklepach Kaufland. Pracownicy otrzymają specjalne świąteczne paczki z artykułami spożywczymi oraz kartę przedpłaconą do wykorzystania w marketach sieci, podaje sieć. 

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

- W tym roku zdecydowaliśmy się przekazać naszym pracownikom dodatkowy bon również w listopadzie, co oznacza, że przed Świętami wszystkie osoby zatrudnione w sieci Kaufland Polska otrzymają karty przedpłacone o łącznej wartości od 960 zł do 1000 zł. Mamy nadzieję, że ten gest, a także paczki bożonarodzeniowe, pozwolą naszym pracownikom przygotować się do Świąt i spędzić je w radosnej atmosferze - skomentowała Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Bon dla pracowników Lidla na święta

W Lidlu dodatki z okazji świąt Bożego Narodzenia wyniosą 1000 zł. Każdy pracownik sieci sklepów otrzyma w aplikacji Lidl Plus cztery kupony o wartości 100 zł oraz trzy na kwotę 200 zł. Premia będzie aktywna od 6 grudnia 2022 roku do końca lutego 2023 roku. 

Dodatek świąteczny w sieci sklepów Aldi

Pracownicy sieci sklepów Aldi (zatrudnieni od 1 sierpnia) otrzymają bonus świąteczny w formie dodatkowego doładowania karty przedpłaconej w wysokości od 400 do 500 zł. Wartość doładowania świątecznego wygląda następująco:

  • pracownicy sklepów, w tym Kierownicy Sklepów i Zastępcy Kierowników Sklepów – 500 zł,
  • pracownicy centrów dystrybucyjnych – 500 zł,
  • pracownicy administracyjni – 500 zł,
  • pozostali kierownicy, liderzy zespołów i menedżerowie – 400 zł.

"Dodatkowo dla pracowników operacyjnych, zatrudnionych w sklepach i centrach dystrybucyjnych zaplanowaliśmy noworoczny bonus. Podobnie jak świąteczne doładowanie będzie on przyznawany w formie dodatkowego doładowania karty przedpłaconej i zostanie zrealizowany w terminie do 15 stycznia 2023 r. Dodatkowy bonus pracownicy będą otrzymywać za frekwencję od 7 listopada do 31 grudnia 2022 roku. W zależności od przepracowanych dni pracownicy mogą liczyć na dodatek o wartości do 300 zł" - podaje biuro prasowe Aldi oraz podkreśla, że wymiar czasu pracy nie wpływa w żaden sposób na wysokość doładowania.

Carrefour 

- Szczegóły dot. tegorocznych świadczeń będą ustalane w najbliższych tygodniach. W Carrefour Polska mamy wieloletnią tradycję wręczania pracownikom kart podarunkowych do wykorzystania w naszych sklepach z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Są one finansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Co warto podkreślić, bony połączone są ze stałą zniżką pracowniczą na zakupy wynoszącą nawet 10%, co zapewnia dodatkowe oszczędności podczas świątecznych zakupów - podaje Carrefour.

Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (3)

dodaj komentarz
wizytator
A jak tam inne branże? Chętnie poczytam jak przywaciarze "dbają" o pracowwnika.
A nie tylko spożywka na bankierze.
ministerprawdy
Duże sieci mają z czego : cukier w zeszłym roku był po 1,2 zł/kg w częstych promocjach, 2 zł zwykła cena dziś 6 zł najtaniej, mąka, makaron, olej podobnie. Ceny na rynkach światowych cukru - taniej niż w zeszłym roku, podobnie pszenica czy rzepak. Są to polskie produkty - więc dlaczego ceny 2-3x większe? Zniesiono VAT w końcu. Duże sieci mają z czego : cukier w zeszłym roku był po 1,2 zł/kg w częstych promocjach, 2 zł zwykła cena dziś 6 zł najtaniej, mąka, makaron, olej podobnie. Ceny na rynkach światowych cukru - taniej niż w zeszłym roku, podobnie pszenica czy rzepak. Są to polskie produkty - więc dlaczego ceny 2-3x większe? Zniesiono VAT w końcu. Na tym kryzys polega, że duże korporacje mega dużo zarabiają???
baibina
Pracownicy kopalnii otrzymają 12 tys zł premii na swięta. dziękuje!

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki