REKLAMA

Nieuczciwe firmy naciągają klientów na bon turystyczny

2021-07-08 11:32
publikacja
2021-07-08 11:32
Nieuczciwe firmy naciągają klientów na bon turystyczny
Nieuczciwe firmy naciągają klientów na bon turystyczny
fot. Robert Kneschke / / Shutterstock

Nieuczciwe firmy i przedsiębiorcy turystyczni naciągają na dodatkowe usługi przy płatności bonem turystycznym. Korzystanie z rządowego świadczenia nie wymaga ponoszenia ponadplanowych kosztów. Takie działanie jest nielegalne.

Od czerwca gwałtownie wzrasta liczba płatności Polskim Bonem Turystycznym za wakacje dla dzieci, aktywujemy ich około 7 tys. tygodniowo – podaje resort rozwoju, pracy i technologii. Jednocześnie warto pamiętać, że korzystanie z bonu nie wymaga dokupywania dodatkowych usług lub ponoszenia nadprogramowych kosztów za nocleg lub innych aktywności/rozrywek wakacyjne.

Cena noclegu oferowana w ramach standardowej oferty przez przedsiębiorców turystycznych nie może być zawyżona dla osób płacących Polskim Bonem Turystycznym. Jeżeli podmioty turystyczne uzależniają płatność bonem od wykupu dodatkowego świadczenia, to postępują wbrew prawu. Takie działanie jest nielegalne. Nie dalej jak kilka dni temu przed naciąganiem podróżnych na zakup "ekstra" usług ostrzegł "Fakt".

Dla kogo jest bon turystyczny?

Bon turystyczny można aktywować za pośrednictwem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Konkretnie korzystając z Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Do 500 zł na wakacje dla dziecka uprawnieni są rodzice, niezależnie od poziomu osiąganego dochodu.

Bon turystyczny. Jak dostać 500 zł na wakacje dla dziecka?

Wnioski o bon turystyczny można składać do 31 marca 2022 r. 500 zł przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia. Sprawdzamy, jak złożyć wniosek i otrzymać środki na wakacje.

Czas na skorzystanie z Polskiego Bonu Turystycznego kończy się 31 marca 2022 r. Warto pamiętać, że po tym terminie można zrealizować wyjazd, który został opłacony do daty granicznej. W praktyce może to wyglądać następująco: rodzice płacą wykupują nocleg na wakacje w lipcu 2022 r., ale płatności bonem turystycznym dokonują np. 20 marca 2022 r.

Bon turystyczny – lista podmiotów

Aktualna lista przedsiębiorców oraz organizacji pożytku publicznego, którzy akceptują płatności bonem turystycznym, dostępna jest na stronie: https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow. Za przygotowanie listy odpowiada Polska Organizacja Turystyczna.

DF

Źródło:
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Bon turystyczny – 500 zł na wakacje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki