REKLAMA

Miliardy złotych z bonów turystycznych. Tak Polacy korzystali z wakacyjnego 500+ [Wykres dnia]

2022-08-09 06:00
publikacja
2022-08-09 06:00
Miliardy złotych z bonów turystycznych. Tak Polacy korzystali z wakacyjnego 500+ [Wykres dnia]
Miliardy złotych z bonów turystycznych. Tak Polacy korzystali z wakacyjnego 500+ [Wykres dnia]
/ FORUM

Rodzice i inni uprawnieni do wykorzystania bonów turystycznych wydali za ich pośrednictwem blisko 2,39 mld zł na opłacenie usług i świadczeń związanych z wypoczynkiem dzieci – wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych obejmujących cały okres obowiązywania programu.

Łącznie od czasu rozpoczęcia programu Polski Bon Turystyczny (sierpień 2020 r.) do końca czerwca 2022 r. osoby uprawnione wykorzystały blisko 2,39 mld zł na wakacje dla dzieci, wynika z danych Departamentu Statystyki i Prognoz Aktuarialnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przesłanych redakcji Bankier.pl. 

ZUS (Departament Statystyki i Prognoz Aktuarialnych)

Największe kwoty płatności bonem turystycznym odnotowane zostały latem ubiegłego roku: w lipcu i sierpniu 2021 r. – odpowiednio 549,11 i 540,72 mln zł, co przełożyło się także na największą liczbę płatności w tym czasie (825 903 - lipiec i 885 692 - sierpień). 

Jednocześnie warto wspomnieć, że wciąż ponad 750 tys. bonów turystycznych nie zostało aktywowanych, a czas na ich wykorzystanie wkrótce dobiegnie do końca. Rodzice i pozostałe osoby uprawnione do skorzystania ze świadczenia w wysokości 500 zł na jedną pociechę mogą nimi zapłacić za noclegi, wejściówki (np. na basen) oraz inne atrakcje dla dzieci do 30 września 2022 r. 

Bonem turystycznym płaci się w takim sam sposób jak kartą debetową, a pulę pieniędzy można wykorzystać w kilku transakcja. Środki są dostępne na specjalnym koncie ZUS. Więcej na temat wakacyjnego świadczenia pisaliśmy w artykule pt. "Bon turystyczny. Jak dostać 500 zł na wakacje dla dziecka?". 

Dominika Florek

Źródło:
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Komentarze (7)

dodaj komentarz
pralkaboga
dzieki bonowi mamy wyzsze ceny noclegow w hotelach. bardzo dziekujemy, za walke rzadu z inflacja.
baibina
Spoko w przyszlym roku węgiel i cukier też będą na bony!
xqwztsa
Mi wyszło, że wydanie tych 500zł z bonu kosztowałoby ze 2500zł. Poza tym co ja miałbym zrobić z 1-2 letnimi dziećmi za to? Na wszystko są za mali. Nawet same wyjazdy zbyt daleko od domu byłyby problematyczne, a można to wydać tylko na określone sprawy. Taniej mnie wyjdzie wydać na nich z własnej kieszeni i będę mógł kupić wszystko Mi wyszło, że wydanie tych 500zł z bonu kosztowałoby ze 2500zł. Poza tym co ja miałbym zrobić z 1-2 letnimi dziećmi za to? Na wszystko są za mali. Nawet same wyjazdy zbyt daleko od domu byłyby problematyczne, a można to wydać tylko na określone sprawy. Taniej mnie wyjdzie wydać na nich z własnej kieszeni i będę mógł kupić wszystko co im się spodoba, a nie co prezes pozwoli.
ravauw
to siedz w domu jak nie wiesz jak wydac bon turystyczny, masz racje dziecko to przeszkoda i wymowka
xqwztsa odpowiada ravauw
Może dla ciebie dziecko to przeszkoda. Ja napisałem, ze dla takich małych dzieci mało jest dostosowanych rozrywek, co jest oczywiste raczej. :) Poza tym ja nie muszę jakiejś wymuszonej pół-jałmużny wpychać na siłę w kabzę nadmorskich/górskich/innych Januszy biznesu, żeby im ich hoteliki i restauracje ratować. Chociaż teraz hołota Może dla ciebie dziecko to przeszkoda. Ja napisałem, ze dla takich małych dzieci mało jest dostosowanych rozrywek, co jest oczywiste raczej. :) Poza tym ja nie muszę jakiejś wymuszonej pół-jałmużny wpychać na siłę w kabzę nadmorskich/górskich/innych Januszy biznesu, żeby im ich hoteliki i restauracje ratować. Chociaż teraz hołota nawet z własnym żarciem w bagażniku jeździ. Jedź sobie sam i daj się golić. W końcu to się robi z owcami i baranami. Żuberek na plaży i chamski parawanik rozstawiony. Toż to sedno życia.
pralkaboga odpowiada xqwztsa
heheh co za typ :) przeciez bonem mozna zaplacic za nocleg nie trzeba go wydawac konkretnie na energy landie xD wiec tak jak napisal przedmowca, siedz w domu biedaku
interstellar
I kolejna cegiełka do utraty wartości pieniądza :) a teraz wytłumacz patologii dlaczego ogórki i ziemniaki coraz droższe...

Powiązane: Bon turystyczny – 500 zł na wakacje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki