Bon na 500 zł od Tesco to oszustwo

2019-08-16 09:40
publikacja
2019-08-16 09:40

O problemach Tesco i likwidacji kolejnych sklepów sieci mówi się już od dłuższego czasu. Teraz z sytuacji postanowili skorzystać także oszuści, którzy kuszą klientów bonami na zakupy w wysokości 500 zł, które rzekomo rozdawane są właśnie z okazji zamykania kolejnych oddziałów.

/ fot. Wojciech Grabowski / FORUM

Ostatnio informowaliśmy o likwidacji kolejnych placówek Tesco, w wyniku czego pracę straci 2 tys. osób. Sieć zdecydowała się na przeprowadzenie modernizacji ze względu na swoją złą sytuację: w większości sklepów można znaleźć spore wyprzedaże ze względu na wycofywanie niektórych produktów z oferty.

Tesco - właśnie z tego powodu - rzeczywiście wysłało do 1,3 mln posiadaczy swojej karty Clubcart bony na zakupy. Jednak każdy kupon jest spersonalizowany i może być wykorzystany tylko raz. Oszuści zwietrzyli w akcji sposobność do wykorzystania jej na swoją korzyść.

Bony do Tesco w wysokości 500 zł są bowiem próbą wyłudzenia naszych danych osobowych. Jak podaje Gazeta.pl, twórcy "promocji" piszą: "Sklepy Tesco są likwidowane w całej Polsce, a my mamy dla was jeszcze niewykorzystane bony 500 zł na zakupy za darmo. Jak zlikwidują sklepy, to już ich nie będzie można wykorzystać, więc postanowiliśmy je wykorzystać. Dzisiaj dodaliśmy ostatnią partię 100 bonów."

Chcąc wziąć udział w losowaniu, trzeba podać m.in. swoje imię, nazwisko, miejsce zamieszkania czy numer telefonu. Oprócz tego, zaznaczyć należy liczne zgody marketingowe, dzięki którym nasze dane trafią do 10 różnych firm zewnętrznych.

Jak uchronić się przed oszustwem? Sami twórcy promocji podają, że ich akcja nie jest sponsorowana, ani w żaden sposób powiązana z Tesco. Ponadto strona, na której możemy wziąć udział w konkursie, nie znajduje się w oficjalnej domenie sieci.

DU

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
staryznajomy
I co z tym zrobi PiS i Ziobro ?

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki