REKLAMA

Boliwia: prezydent Morales modlił się o deszcz

2016-11-28 03:29
publikacja
2016-11-28 03:29
Boliwia: prezydent Morales modlił się o deszcz
Boliwia: prezydent Morales modlił się o deszcz
fot. David Mercado / / Reuters

Prezydent Boliwii Evo Morales uczestniczył w niedzielę w rytualnych, prowadzonych przez Indian z plemienia Ajmarów, modlitwach o deszcz. W kraju panuje bowiem największa od 1980 roku susza.

O deszcz modlono się w La Paz i w pobliskim El Alto, gdzie skutki katastrofalnej suszy odczuwalne są wyjątkowo boleśnie. Od niemal trzech tygodni mieszkańcy tych miast, tworzących stołeczną aglomerację, nie mają wody w kranach. Jest ona dostarczana w beczkowozach.

Trzy zbiorniki, które zaopatrują w wodę La Paz i El Alto, niemal całkowicie wyschły. W związku z suszą tydzień temu prezydent Morales ogłosił stan wyjątkowy.

Po niedzielnych modlitwach rzeczywiście zaczęło padać, ale deszcz był niewielki. Według meteorologów większy deszcz spadnie w Boliwii dopiero w połowie grudnia. (PAP)

sp/

Źródło:PAP
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~tas
@Grzechu
nie narzekaj na bankiera dziennikarstwo, bo jest duzo informacji ze swiata, nie ma chyba drugiego takiego portalu. niby durny news, ale masz konkretne informacje:
- Evo Morales
- La Paz (dla przypomnienia)
- susza
- indianie
- susza.
To duzo informacji jak na pn rano, nie wszystkie puzzle na raz.
~Grzechu_comeback
No, czyli moment wybrali sobie dobry. Tylko jakoś nie rozumiem na czym polega chęć informowania o tym przez Bankiera? Bo się modlił, czy z powodu tego, że okrutna susza.....???
Ot, takie LEMINGOWO-PALIKOCIARNIANE dziennikarstwo

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki