Boliwia: prezydent Morales modlił się o deszcz

Prezydent Boliwii Evo Morales uczestniczył w niedzielę w rytualnych, prowadzonych przez Indian z plemienia Ajmarów, modlitwach o deszcz. W kraju panuje bowiem największa od 1980 roku susza.

O deszcz modlono się w La Paz i w pobliskim El Alto, gdzie skutki katastrofalnej suszy odczuwalne są wyjątkowo boleśnie. Od niemal trzech tygodni mieszkańcy tych miast, tworzących stołeczną aglomerację, nie mają wody w kranach. Jest ona dostarczana w beczkowozach.

Trzy zbiorniki, które zaopatrują w wodę La Paz i El Alto, niemal całkowicie wyschły. W związku z suszą tydzień temu prezydent Morales ogłosił stan wyjątkowy.

Po niedzielnych modlitwach rzeczywiście zaczęło padać, ale deszcz był niewielki. Według meteorologów większy deszcz spadnie w Boliwii dopiero w połowie grudnia. (PAP)

sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~tas

@Grzechu
nie narzekaj na bankiera dziennikarstwo, bo jest duzo informacji ze swiata, nie ma chyba drugiego takiego portalu. niby durny news, ale masz konkretne informacje:
- Evo Morales
- La Paz (dla przypomnienia)
- susza
- indianie
- susza.
To duzo informacji jak na pn rano, nie wszystkie puzzle na raz.

! Odpowiedz
0 0 ~Grzechu_comeback

No, czyli moment wybrali sobie dobry. Tylko jakoś nie rozumiem na czym polega chęć informowania o tym przez Bankiera? Bo się modlił, czy z powodu tego, że okrutna susza.....???
Ot, takie LEMINGOWO-PALIKOCIARNIANE dziennikarstwo

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 604,25 zł XII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil