REKLAMA

Bohater "Długu" szkolił klawiszy

2011-03-12 07:49
publikacja
2011-03-12 07:49
Sławomir Sikora, który w więzieniu spędził ponad dziesięć lat, dzielił się doświadczeniami z funkcjonariuszami Służby Więziennej. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

Na taki pomysł wpadło kierownictwo Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. W ramach szkolenia dla psychologów i wychowawców pracujących z więźniami zorganizowało spotkanie ze Sławomirem Sikorą.

W szkoleniu uczestniczyło około 200 funkcjonariuszy. Sikora mówił o zachowaniach człowieka w sytuacjach ekstremalnych. Wyświetlono też nakręcony przez niego film o Klubie Literackim działającym w Zakładzie Karnym we Włocławku, gdzie był osadzony.

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że taka forma szkolenia "klawiszy" nie spodobała się Centralnemu Zarządowi Służby Więziennej. Oficjalnie CZSW nie chciał komentować sprawy. Funkcjonariusze mówią, że dzwoniono do szkoły w Kaliszu i krytykowano za zorganizowanie szkolenia z mordercą.

Według "Rzeczpospolitej" takie stanowisko może dziwić. Sikora jest bowiem członkiem zarządu Fundacji Europejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych, w której władzach zasiadają między innymi profesor Andrzej Bałandynowicz, ekspert do spraw więziennictwa i pułkownik Zygmunt Lizak, były dyrektor okręgowy SW w Krakowie.

Sikora wraz z Arturem Brylińskim zostali skazani na 25 lat więzienia za zabójstwo bandytów naliczających im fikcyjny dług. Ich historia stała się inspiracją do nakręcenia filmu. Sikora po ponad dekadzie za kratkami został ułaskawiony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Rzeczpospolita"/kl/to/
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki