REKLAMA

Bogatsi lubią czytać

2017-12-11 02:13
publikacja
2017-12-11 02:13

Osoby, które zarabiają powyżej 5 tys. zł na rękę miesięcznie, nie tylko kupują więcej luksusowych marek, ale także częściej czytają prasę - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

/ fot. Daniel Dmitriew / FORUM

To, że osoby aspirujące, zamożne, bogate chętniej niż reszta społeczeństwa sięgają po droższe marki, uważane za luksusowe, jest dość oczywiste. Ciekawe jest jednak to, że jest też korelacja między zamożnością a częstotliwością czytania prasy. A to dlatego, że bogaci są dziś inni niż jeszcze 20 lat temu - czytamy w artykule.

"To już nie jest prywaciarz czy badylarz, który szybko się dorobi dzięki sprytowi" - komentuje w raporcie prof. Dominika Maison. I dodaje: "Osoby bogate w Polsce stają się coraz bardziej elitą: to, jak pokazuje zrealizowane badanie, przedsiębiorcy lub osoby zajmujące wysokie stanowiska menedżerskie. To ludzie solidnie wykształceni, którzy często osiągnęli pozycję dzięki wiedzy i kompetencjom. Zdecydowanie częściej niż więcej Polaków podróżują czy czytają prasę opiniotwórczą i kolorową".

march/ js/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (1)

dodaj komentarz
karbinadel
Ciekawe, ile osób jeszcze wie, kto zacz ten "badylarz". To określenie nie jest sprzed dwudziestu lat, ale co najmniej z czasów gierkowskich

Powiązane: Bieda w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki