Boeing zwolni prawie 13 000 pracowników

2020-05-28 09:09
publikacja
2020-05-28 09:09

Branża lotnicza to jeden z bardziej dotkniętych sektorów przez pandemię koronawirusa. Prawie 13 tys. pracowników Boeinga straci pracę w nadchodzących tygodniach z powodu zaplanowanych cięć w przedsiębiorstwie. 

/ fot. J. T. Werner / Arco Images

Zarząd Boeinga poinformował w zeszłym miesiącu i planach redukcji światowej siły roboczej na poziomie 10 proc., czyli o około 16 tys. pracowników - podaje BBC News. Dave Calhoun, dyrektor generalny, w liście do zatrudnionych napisał: "Chciałbym, aby istniał inny sposób". 

W kwietniu klienci anulowali ponad 100 zamówień z 737, a Boeing nie otrzymał w tym czasie żadnych nowych zleceń. "Nasza branża z tego wyjdzie, ale powrót do stanu sprzed 2 miesięcy zajmie kilka lat" - dodał Calhoun. 

Jak dotąd Boeing potwierdził 6670 przymusowych zwolnień i 5520 cięć w ramach dobrowolnych odejść w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo firma zapowiedziała zwolnienia 400 osób w swojej fabryce w Kanadzie i kolejnych 230 osób w Australii. 

WS

Źródło:
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
mooooo
Widać ze w USA panuje totalny chaos przykład z tej strony na gorze boeing zwalnia 13 tys osób a jakiś leszcz z St Louis wypowiada się ze trzeba zmniejszyć zasiłek ! Bo zapewne pracownicy boeing pracują za paprykarz dziennie! Totalny bałagan i chaos
tomako_lunatic
Trzeba dodać, że ostatnie lata w Boeing'u to nie było pasmo sukcesów...

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki