REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Boeing: świat potrzebuje 31 tys. nowych pilotów liniowych rocznie

2016-07-25 18:45
publikacja
2016-07-25 18:45

Świat potrzebuje 31 tys. nowych pilotów liniowych rocznie, aby sprostać zwiększaniu się floty powietrznej, której silny wzrost następuje głównie w regionie Azji i Pacyfiku - poinformował w poniedziałek producent samolotów Boeing.

fot. / / Wizzair.com

W sumie trzeba będzie zwerbować do 2035 roku 617 tys. nowych pilotów liniowych, w tym 248 tys. w regionie Azji i Pacyfiku. W tym samym czasie Europa będzie potrzebować 104 tys. nowych pilotów, 112 tys. Ameryka Północna, 51 tys. Ameryka Łacińska, 58 tys. Bliski Wschód, a po 22 tys. Afryka i Rosja z krajami Wspólnoty Niepodległych Państw.

"W regionie Azji i Pacyfiku skupia się 40 proc. światowych potrzeb dzięki rozwojowi rynku samolotów wąskokadłubowych, na który zapotrzebowanie generują tanie linie lotnicze" - wyjaśnił Boeing.

"W Ameryce Północnej wzrost rynku jest związany z otwarciem nowych kierunków podróży - na Kubie i w Meksyku, podczas gdy w Europie wzrost wynika z siły rynku w ramach Unii Europejskiej" - podkreśla amerykański producent samolotów. Boeing szacuje, że w ciągu najbliższych 20 lat przewoźnicy lotniczy będą potrzebowali 39 600 nowych samolotów cywilnych.

Europejski rywal Boeinga, Airbus, liczy, że będzie to ponad 9,5 tys. dużych samolotów i ponad 23,5 tys. maszyn średniego zasięgu.

W obliczu takiego rozrostu światowej floty powietrznej ryzyko niedoboru personelu pokładowego - stewardes i stewardów - jest bardzo wysokie, ponieważ w ciągu 20 lat będzie ich trzeba 814 tys., czyli 40 tys. rocznie.

Potrzeby są największe w regionie Azji i Pacyfiku (268 tys.), w Ameryce Północnej (127 tys.) i Europie (118 tys.).

Przewoźnicy lotniczy będą też musieli do 2035 roku zatrudnić co roku 35 tys. techników, czyli w sumie 679 tys.

Dane te są przeznaczone według Boeinga dla linii lotniczych jako pomoc w planowaniu i pochodzą z siódmej edycji zestawiania opracowanego przez koncern.(PAP)

klm/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~ejty
Pół roku temu pisali o cięciach etatów pilotów i obniżkach pensji a teraz odwrót?
~Alex
Jest trochę tureckich pilotów do zagospodarowania.
~Dżejms
"świat potrzebuje 31 tys. nowych pilotów liniowych rocznie" Nieprawda! Mogę tego łatwo dowieść - terrorysta po treningu na symulatorze lotu na PC tak może trafić w pentagon że nawet ślad po skrzydłach i stateczniku nie zostaje. Zatem każde dziecko obyte z PC albo tabletem może być pilotem - no chyba się nie mylę? Gdzie "świat potrzebuje 31 tys. nowych pilotów liniowych rocznie" Nieprawda! Mogę tego łatwo dowieść - terrorysta po treningu na symulatorze lotu na PC tak może trafić w pentagon że nawet ślad po skrzydłach i stateczniku nie zostaje. Zatem każde dziecko obyte z PC albo tabletem może być pilotem - no chyba się nie mylę? Gdzie jeśli można spytać? Ba - nawet może zawalić się inny budynek od takiego ataku. Taki wcale nie atakowany. To z kolei można wytłumaczyć na bazie teorii splątania kwantowego. Ważne aby ludzie wierzyli - a prawda? W d. z prawdą!
~Jakub
Ja bym chciał zostać pilotem tylko nie woem jak.
~Pilot
Wystawiasz 200 000 zł na licencje + drugie tyle na szkolenie na dany typ samolotu i modlisz się aby jakaś linia przyjęła cie bez doświadczenia
~beholder
To tylko cieszyć się, że nie zostaniesz. Z niegramotnym pilotem strach byłoby latać.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki