REKLAMA

Bochenek: Po posiedzeniu RM poznamy przyszłość Ministerstwa Skarbu Państwa

2016-10-03 18:01
publikacja
2016-10-03 18:01

We wtorek po posiedzeniu Rady Ministrów odbędzie się konferencja prasowa dotycząca przyszłości Ministerstwa Skarbu Państwa i nadzoru nad spółkami - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik rządu Marcin Bochenek.

fot. P. Tracz / / Kancelaria Premiera RP

W zeszłym tygodniu premier Beata Szydło zapowiedziała stworzenie agencji sprawującej kontrolę nad spółkami Skarbu Państwa. Jak dodała, agencją będzie kierował menedżer, który ma m.in. ustanowić przejrzyste zasady wyłaniania kandydatów do rad nadzorczych.

"Powstanie agencja, która będzie zarządzana przez menedżera, która będzie musiała być w jakiś sposób nadzorowana przez premiera, bo to są spółki Skarbu Państwa, ale to będzie niezależny podmiot" - mówiła w zeszłym tygodniu szefowa rządu w PolsatNews. Dopytywana, czy na czele agencji stanie polityk, Szydło zaprzeczyła. "To będzie menedżer, który będzie miał za zadanie stworzyć również jasne i przejrzyste zasady wyłaniania kandydatów do rad nadzorczych. Chcemy stworzyć zespół ekspertów, który będzie też kandydatów do rad nadzorczych w jakiś sposób akceptował bądź nie" - tłumaczyła szefowa rządu.

Zapowiedziała też, że do zadań agencji będzie należało stworzenie systemu nadzoru nad środkami wydawanymi w spółkach na marketing, promocję i usługi zewnętrzne. "Tym wszystkim będzie się zajmowała ta agencja, natomiast poszczególne spółki Skarbu Państwa będą podlegały oczywiście ministrom resortowym" - dodała premier.

W połowie września premier Szydło odwołała Dawida Jackiewicza ze stanowiska ministra skarbu państwa. MSP ma być zlikwidowane do końca roku; nadzór nad tym procesem sprawuje szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. (PAP)

son/ jzi/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~poldek
Miała być likwidacja MSP, a jest zmiana w agencje. A tłumaczeniem powstania MR była likwidacja MSP. W ten sposób mamy po roku tyle samo ministerstw, a do tego agencje z ciepłymi posadkami.
~arek
Ten rząd to jedno wielkie ministerstwo propagandy. A wszystko będzie jak dawniej; krewni i znajomi królika.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki