REKLAMA

Bloober Team ma umowę z Gun Media, spodziewa się poprawy wyników w '18 i '19

2018-03-07 11:34
publikacja
2018-03-07 11:34

Bloober Team podpisał umowę z amerykańskim wydawcą gier video Gun Media na produkcję i wydanie jeszcze nieanonsowanej gry. Produkcja o roboczym tytule H2O ma trafić do sprzedaży w 2019 r. - poinformował prezes Bloober Team na konferencji. Umowa ma przyczynić się do poprawy wyników spółki w najbliższych latach.

"To największa umowa w historii spółki. Bloober Team będzie otrzymywał wynagrodzenie typy advance, wraz z realizacją kolejnych kamieni milowych" - powiedział Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Poinformował też, że Bloober Team będzie dodatkowo partycypował w zyskach z gry. Zapytany o konkretny termin premiery gry prezes Bloober Team odpowiedział, że będzie to raczej pierwsza połowa 2019 roku.

"Pierwszego kamienia milowego możemy spodziewać się już w tym kwartale" - dodał Babieno.

Jak poinformował szczegóły finansowe umowy z Gun Media są objęte klauzulą poufności.

"Wartości umowy nie mogę zdradzić, ale mogę powiedzieć, że nasze poprzednie produkcje były rzędu 1,5 do 2 mln dolarów, a ta będzie większa. Może nie wielkości trzeciego czy czwartego +Wiedźmina+. (...) Raczej coś jak +HellBlade+." - powiedział prezes Bloober Team.

Zdaniem Piotra Babieno umowa z Gun Media korzystnie przełoży się na wyniki finansowe Bloober Team za 2018, a także za 2019 r.

"W 2018 r. zaplanowaliśmy program menadżerski (program motywacyjny dla kluczowych pracowników - PAP), który zakłada że minimalna wartość zysku netto to 12 mln zł, drugi próg jaki zapowiedzieliśmy to 20 mln zł. Oczywiście nie publikujemy prognoz, natomiast można zobaczyć, że ten program odwzorowuje nasze aspiracje na najbliższy rok" - powiedział.

Gun Media to amerykański producent i wydawca gier video, m.in. horroru "Friaday's 13th".

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, spółka powstała w 2008 r. Bloober Team jest notowany na rynku NewConnect od czerwca 2011 r. Firma zapowiada przejście na Główny Rynek GPW w 2018 r., bez emisji akcji.

"Prospekt emisyjny złożymy w ciągu kilku tygodni, reszta zależy m.in. od KNF-u" - powiedział na konferencji prezes spółki. (PAP Biznes)

kat/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki