REKLAMA

Bloober Team ma ponad 100 tys. chętnych na zakup gry "The Medium" na PC

2020-09-23 17:46
publikacja
2020-09-23 17:46
Bloober Team ma ponad 100 tys. chętnych na zakup gry "The Medium" na PC
Bloober Team ma ponad 100 tys. chętnych na zakup gry "The Medium" na PC
/ bloober

Nowa gra Bloober Team, "The Medium", jest skierowana głównie na nową konsolę Xbox, ale firma ma już ponad 100 tys. chętnych na zakup gry w wersji na PC - poinformował prezes Piotr Babieno. Blober Team chce do końca roku ogłosić decyzję w sprawie przeglądu opcji strategicznych. Liczy na realizację celów programu motywacyjnego.

"Nie odpuszczamy PC i będziemy obecni nie tylko na Steam, ale też na GOG i Epic Games Store, natomiast nie ruszyliśmy jeszcze z kampaniami, które spowodują budowanie wishlist. Patrząc na dzień dzisiejszy, jaką wishlistę udało nam się zbudować na 'Them Medium', a mamy już ponad 100 tys. chętnych na grę, to wydaje nam się, że te plany, które założyliśmy z pewnością zostaną zrealizowane" - powiedział prezes podczas prezentacji na GPW Innovation Day.

W maju Bloober Team podpisał z Microsoft Corporation umowę na wydanie gry "The Medium" na platformy PC i Xbox Series X. Premiera zaplanowana jest na koniec 2020 roku.

Babieno dodał, że "The Medium" jest tytułem przygotowywanym głównie z myślą o konsolach nowej generacji, podobnie jak inna gra spółki, "Observer: System Redux", który zadebiutuje w listopadzie na platformie PC, Xbox Series X i Playstation 5.

Prezes liczy na realizację celów zakładanych w programie motywacyjnym, ale będzie to zależne m.in. od dostępności konsol nowej generacji. Program zakłada, że od połowy 2019 roku do końca 2020 roku Bloober Team wypracuje łącznie 22 mln zł skorygowanego zysku brutto. Innym warunkiem programu jest ogłoszenie do końca roku wezwania na akcje Bloober Team po cenie co najmniej 150 zł za walor. W piątek na zamknięciu kurs wyniósł 173 zł.

Firma planuje prezentację gry o roboczym tytule "Black" w 2021 roku.

"Projekt 'Black' to gra, nad którą pracujemy od dłuższego czasu, będziemy ją prezentować w 2021 roku. Proszę się nie spodziewać informacji na ten temat w tym roku. Tytuł jest opracowywany razem z dużą firmą z branży gier wideo" - powiedział Babieno.

Jeszcze w tym roku spółka chce zaprezentować "niespodziankę", ale ma to być projekt mniejszy niż "Black" czy "The Medium".

Prezes podtrzymał, że do końca roku Bloober Team podejmie decyzje w sprawie realizowanego przeglądu opcji strategicznych.

"Jesteśmy w dosyć zaawansowanych rozmowach, jest wielu potencjalnych inwestorów zainteresowanych tym, by być częścią Bloober Team. Obiecaliśmy i dotrzymamy słowa, że do końca roku na pewno podejmiemy kluczową decyzję, w którym kierunku idziemy, czy będzie to proces M&A, inne rozwiązanie, czy może my kogoś przejmiemy, bo takie rozwiązanie również leży na stole" - powiedział prezes.

Spółka jest po etapie preprodukcji filmów na podstawie gier "Observer" oraz "Layers of Fear" oraz otrzymała kilka ofert ekranizacji "The Medium". Prezes Babieno ocenił jednak, że branża filmowa w USA jest "w rozsypce" ze względu na pandemię COVID-19.

"Liczymy na to, że końcówka roku coś na tym polu zmieni, ale rozmawiamy też o alternatywnych rozwiązaniach, którymi są platformy streamingowe" - powiedział. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki