REKLAMA

Blisko 50 mld zł subwencji z tarczy finansowej PFR trafiło do firm

2020-06-15 17:20
publikacja
2020-06-15 17:20
fot. muchomoros / Shutterstock

Ok. 50 mld zł subwencji z tarczy finansowej PFR trafiło na konta firm - poinformował w poniedziałek Polski Fundusz Rozwoju.

Z danych PFR wynika, że z programu pomocowego skorzystało 265 tys. 344 firmy, w których jest zatrudnionych 2 mln 543 tys. 352 osoby. W sumie jak poinformowano, PFR za pośrednictwem banków wypłacił już 49 mld 596 mln 529 tys. 270 zł. Z tej kwoty 14,5 mld zł trafiło do mikroprzedsiębiorstw, natomiast małe i średnie firmy otrzymały 35 mld zł.

Tarcza finansowa PFR to rządowy program wsparcia finansowego dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku COVID-19. Pomoc jest skierowana do sektora mikroprzedsiębiorstw, małych, średnich oraz dużych firm. Wartość wsparcia to 100 mld zł.

PFR wyemitował do tej pory papiery o łącznej wartości 62 mld zł.

We wtorek (9 czerwca) ruszyła tarcza finansowa PFR adresowana do dużych przedsiębiorstw o wartości 25 mld zł. (PAP).

autor: Ewa Wesołowska

ewes/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
eljotek
Każdy pracodawca w czasie epidemii stanął przed rzeczywistościa, która jak było w moim przypadku zabijała od środka. Zwalniać? Wysyłać na urlopy? To był czas próby i konsekwencji. Gotówka z pfr była właściwie jedynym ratunkiem, by uchronić i ludzi i całą firme przed krojeniem usług. Wnioski bankowwe wysłalismy Każdy pracodawca w czasie epidemii stanął przed rzeczywistościa, która jak było w moim przypadku zabijała od środka. Zwalniać? Wysyłać na urlopy? To był czas próby i konsekwencji. Gotówka z pfr była właściwie jedynym ratunkiem, by uchronić i ludzi i całą firme przed krojeniem usług. Wnioski bankowwe wysłalismy właściwie od razu zgodnie z wytycznymi które dostalismy na infolinii pfr. Gotówkę mielismy za 2 tygodnie na koncie
zdzislaw_
W większości tych firm będą rewolucje kadrowe - żaden pracownik nie zgodzi się na niższe wynagrodzenie dłużej niż 3mc, koszty życia nie spadły, wręcz przeciwnie wszystko drożeje! Pracy tym ludziom w związku z 3/4 etatu nie ubyło a wynagrodzenie otrzymują niższe, dodatkowo w każdej firmie będą też tacy, którzy W większości tych firm będą rewolucje kadrowe - żaden pracownik nie zgodzi się na niższe wynagrodzenie dłużej niż 3mc, koszty życia nie spadły, wręcz przeciwnie wszystko drożeje! Pracy tym ludziom w związku z 3/4 etatu nie ubyło a wynagrodzenie otrzymują niższe, dodatkowo w każdej firmie będą też tacy, którzy sami odejdą (brak wewnętrznej zgody na zaistniałą sytuację, inne zobowiązania), obowiązki tych co odeszli - przejdą na innych - i tak już wystarczająco sfrustrowanych pracowników. Frustracja będzie rosła jeszcze bardziej. Siłą firmy nie są nowi pracownicy, którzy przyjdą w miejsce starych pracując za niższe wynagrodzenie. Najważniejsze jest doświadczenie pracownika, jego relacje z Klientami. To są niuanse, które składają się na efekt końcowy. I jak zwykle Rząd chciał pomóc a dolał tylko oliwy do ognia - jak z każdym programem pomocowym. Każdy program pomocowy rządu to kpina z gospodarki:
- Rodzina na swoim
- 500+
- bon turystyczny
- dotacje na założenie własnej firmy
- dotacje do fotowoltaiki
itp

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - najważniejsze wiadomości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki