REKLAMA

Blinken: USA rozważą nowe sankcje na Rosję i Koreę Północną

2021-02-01 15:49
publikacja
2021-02-01 15:49
Blinken: USA rozważą nowe sankcje na Rosję i Koreę Północną
Blinken: USA rozważą nowe sankcje na Rosję i Koreę Północną
fot. CARLOS BARRIA / / Reuters

Stany Zjednoczone rozważą nowe sankcje oraz inne retorsje wobec Rosji i Korei Północnej - zapowiedział w wyemitowanym w poniedziałek wywiadzie dla sieci NBC News sekretarz stanu USA Antony Blinken. Dodał, że nowy amerykański rząd analizuje obecnie sytuację za granicą, w tym w Rosji.

Nowa amerykańska administracja prowadzi przegląd polityki zagranicznej, ocenia też obecną sytuację i takie wydarzenia, jak aresztowanie w Rosji opozycjonisty Aleksieja Nawalnego i represje wobec broniących go demonstrantów, a także domniemane nagrody wypłacane przez Moskwę za zabijanie żołnierzy USA w Afganistanie, ingerencję Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2020 roku i ataki hakerskie na informatyczne systemy instytucji federalnych - wyjaśnił Blinken.

Nie zapowiedział nałożenia konkretnych sankcji na Moskwę, ale podkreślił, że jest "głęboko wstrząśnięty" brutalnym tłumieniem protestów w Rosji.

"Stany Zjednoczone potępiają uporczywe stosowanie przez Rosję brutalnej taktyki wobec pokojowych demonstrantów i dziennikarzy drugi tydzień z rzędu. Ponawiamy nasze wezwanie do Rosji do uwolnienia zatrzymanych za korzystanie z praw człowieka, w tym Aleksieja Nawalnego" - zaapelował szef amerykańskiej dyplomacji.

Blinken wypowiadał się po masowych demonstracjach w Rosji, które zostały brutalnie stłumione. Policja zatrzymała w niedzielę ponad 5 tys. protestujących - poinformował monitorujący zatrzymania w Rosji portal OWD-Info.

fit/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
darius19
cos "ajwaj_" nie widac. Nie bedzie premii od pryncypala?
grab
And what does the US have to say about Police brutality against the Women's Strike and the destruction of democracy in the Courts?

Powiązane: Napięte relacje Rosji z Zachodem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki