Błaszczak: Śledztwo ws. kolizji z udziałem delegacji rządowej prowadzi strona izraelska

Śledztwo w sprawie kolizji samochodów, którymi jechała polska delegacja rządowa w Tel-Awiwie, prowadzi strona izraelska - powiedział we wtorek szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

"To strona izraelska prowadzi śledztwo w tej sprawie, to strona izraelska zapewniała bezpieczeństwo i transport polskiej delegacji. Wiem na pewno, rozmawiałem również wczoraj z panią premier, że nic się nie stało poważnego" - powiedział minister w RMF FM.

Na pytanie czy będzie prowadzone polskie śledztwo w tej sprawie, odparł: "Zobaczymy, jakie będą ustalenia izraelskie. Myślę, że będą to ustalenia, które (...) pozwolą wyjaśnić dogłębnie całą tę sprawę".

Błaszczak dodał, że biuro Ochrony Rządu nie otrzymało jeszcze izraelskich ustaleń ws. zdarzenia. "Czekamy" - powiedział szef MSWiA.

Do kolizji doszło w poniedziałek podczas przejazdu polskiej kolumny rządowej z lotniska w Tel-Awiwie do Jerozolimy. Jak informował rzecznik rządu Rafał Bochenek, "dwie osoby wymagały pomocy lekarskiej; jedna z nich to funkcjonariusz BOR, druga to osoba pracująca w KPRM". Ale - jak podkreślił - nie stało się im nic poważnego. Osoby ochraniane, w tym premier Szydło, nie ucierpiały w żaden sposób.

Rzecznik rządu pytany w TVN24 o nieoficjalne doniesienia, że przyczyną zdarzenia było pęknięcie opony w jednym z samochodów, odpowiedział, że doszło do nagłego hamowania jednego z pojazdów, kolejne nie zdążyły zwolnić i uderzały jeden w drugi.

Łącznie - jak poinformował Bochenek - w kolizji uczestniczyło pięć pojazdów: trzy busy z członkami delegacji i dwa samochody, które zabezpieczały kolumnę: ambulans i samochód policyjny. (PAP)

js/ malk/ gma/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Zło

Kiedy oddaca wraki aut zamach izraelski

! Odpowiedz
1 4 ~Robert

Dlaczego PiS nie zgłasza postulatu powołania komisji międzynarodowej ,a przypadek Smoleński,tylko komisja międzynarodowa na czele z Antonim Macierewiczem gwarantuje rzetelne wyjaśnienie sprawy inaczej znowu powstanie teoria o zamachu

! Odpowiedz
0 6 ~Pieniacz

JAK TO!!!!!
Zamach na Panią Premier a śledztwo prowadzi inne państwo???? To oni niczego po Smoleńsku się nie nauczyli. ZDRAJCY!!!!! SPRZEDAWCZYKI!!!! TRYBUNAŁ STANU!!!!!

! Odpowiedz
0 8 ~Erwin

Dlaczego śledztwo oddano pejsatym !? Blaszczak sprzedał honor narodu!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil