REKLAMA

Błaszczak: Policja będzie gotowa zapewnić bezpieczeństwo 11 listopada

2016-10-14 09:18
publikacja
2016-10-14 09:18

Policja będzie gotowa zapewnić bezpieczeństwo 11 listopada - zapewnił minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Ocenił, że dzięki jego jasnym wypowiedziom na temat zagrożenia podczas Święta Niepodległości ze strony KOD, zagrożenie to będzie mniejsze.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak / fot. Tomasz Adamowicz / FORUM

Błaszczak był pytany w porannym wywiadzie w Radiu ZET, czy uważa, że Komitet Obrony Demokracji 11 listopada może protestować, a zarazem czy uwrażliwi podlegającą mu policję na te protesty - odparł, że nie jest to kwestia wrażliwości, tylko odpowiedzialności. "Policja będzie przygotowana do tego żeby zapewnić bezpieczeństwo 11 listopada. A, no cóż, ja mam nadzieję, że poprzez wskazanie, bo ja w swoich wypowiedziach publicznych wskazałem na zagrożenie, no mam nadzieję, że to zagrożenie jest mniejsze dzięki temu" - dodał.

W ocenie Błaszczaka lider KOD Mateusz Kijowski używa języka agresji, m.in. pisząc na Twitterze: "nie damy zawłaszczać biało-czerwonych barw, nie damy zawłaszczać święta narodowego". "To język agresji: +nie damy zawłaszczać+. Gdyby powiedział: +każdy ma prawo demonstrować, my również chcemy demonstrować+, ale ten język, to jest język konfrontacji" - ocenił minister spraw wewnętrznych.

Minister MSWiA pytany, czy "złośliwostką" było zabranie b. prezydentom ochrony BOR za granicą, powiedział, że nie została ona odebrana, tylko zaczęło być stosowane prawo, zapisane lata temu w ustawie przyjętej przez rząd SLD i podpisanej przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

"Trzeba wprowadzać porządki, elementarne porządki, żeby prawo było w Polsce przestrzegane" - tłumaczył.

Powiedział, iż Lech Wałęsa najpierw mówił, że nie chce ochrony BOR, bo go inwigiluje, teraz mówi, że chce tego BOR-u. "Sam się nie może zdecydować. Tak już jest" - uważa Błaszczak.

Zgodnie z ustawą o uposażeniu byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, b. prezydent zachowuje uprawnienie do ochrony na terytorium RP na zasadach określonych przez Ministra Spraw Wewnętrznych.(PAP)

ago/ akw/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~ionen
Tak, tak. Wg. Twoich doniesień również Policja zerwała 1 km kostki używając jej do rzucania. I równiez to policja wyrwała drzewka na marszach. Chcę żyć w normalnym kraju dlatego uważam, że kiboli i nazistów powinno się traktować jak najgorszych bandytów gdyż są zagrożeniem dla NORMALNYCH obywateli...
~Sprawiedliwy
Czy widoczni na zdjeciu siedzą juz czy tez można sie spodziewać kolejnych prowokacji i ataków jak za rządów reżimu Tuska ?

https://youtu.be/Mw_Rztx0xzw

Nigdy tego nje zapomnijmy co sie działo w reżimie Tuska kod SLD PSL nowoczesnej

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki