REKLAMA

Błaszczak: Dodatkowe patrole na lotniskach, dworcach i w centrach handlowych

2016-03-22 16:00
publikacja
2016-03-22 16:00
fot. Grażyna Myślińska / FORUM

Przekazałem zalecenie, aby wystawione zostały dodatkowe posterunki i patrole policji oraz straży granicznej na lotniskach, dworcach kolejowych, w centrach handlowych i tam, gdzie są duże skupiska ludzi - powiedział we wtorek szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Jak zaznaczył, "traktujemy te wszystkie wyzwania, które stoją przed Europą, bardzo poważnie". "Jesteśmy też do dyspozycji w sytuacji, gdyby Belgia lub też inne państwo zwróciło się do nas o jakąkolwiek pomoc, czy to pomoc humanitarną, czy też pomoc związaną ze współpracą służb specjalnych" - zapewnił Błaszczak. Dodał, że "taka współpraca trwa i jest ciągła".

W dwóch porannych zamachach w stolicy Belgii zginęły co najmniej 34 osoby, a ponad 200 zostało rannych. W zamachach poszkodowanych zostało trzech Polaków.

Minister SWiA poinformował także, że w czwartek ma odbyć się posiedzenie międzyresortowego zespołu do spraw zagrożeń terrorystycznych, na którym przyjęty ma zostać projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej. "On już jest w praktyce gotowy" - powiedział Błaszczak. Jak dodał, ustawa powinna być gotowa przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie oraz Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

Przed kilkoma dniami minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński mówił dziennikarzom, że trwają ostatnie prace i projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej wkrótce stanie na posiedzeniu rządu. (PAP)

mja/ pru/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~endi
I już podniósł się kwik , człowiek znowu nie będzie mógł spokojnie przejść ulicą bo zaraz będą go zaczepiać i legitymować ...
~Term
Już się boję tej ustawy. Każdy bez krzyża to potencjalny terrorysta.

Powiązane: Zamachy terrorystyczne w Brukseli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki