REKLAMA

BlackBerry rezygnuje z produkcji smartfonów

2016-09-28 15:53
publikacja
2016-09-28 15:53

Kanadyjski producent telefonów komórkowych i smartfonów oficjalnie zapowiedział koniec rozwoju działu zajmującego się produkcją urządzeń mobilnych. Z rąk firmowych inżynierów nie wyjdzie już żaden projekt nowego telefonu.

fot. REUTERS/Mario Anzuoni / / FORUM

Firma ucina jednak plotki o całkowitym zniknięciu z rynku. Produkcja telefonów i opracowywanie nowych modeli będzie jednak zlecała spółkom partnerskim – donosi brytyjski Independent. Jest to druga marka po kultowej Nokii, która nie przetrwała próby czasu.

Nie tylko Samsung. Te firmy też miały problemy z wybuchającymi bateriami

Nie tylko Samsung. Te firmy też miały problemy z wybuchającymi bateriami

Dell, Samsung, Apple czy Nokia – te firmy łączy nie tylko branża, ale i doświadczenia dotyczące wadliwych baterii. Choć obecnie najgłośniej jest o Koreańczykach, których smartfon może eksplodować w ręku użytkownika, każda z tych firm ma na sumieniu „bombowe” produkty.

Czytaj więcej...

BlackBerry jest jedną z najbardziej znanych marek sprzętu mobilnego. W latach swojej świetności wprowadziła na rynek wiele pionierskich rozwiązań, które cieszyły się specjalnym uznaniem w biznesie. Szeroka konstrukcja z pełną klawiaturą qwerty stała się ikoną branży, która okazała się niewystarczająco konkurencyjną w czasach wielkich i dotykowych ekranów.

Koncern próbował ratować swoją linię produktową modelami działającymi na systemie Android, który jest najpopularniejszym systemem operacyjnym wśród urządzeń mobilnych. Na podobny akt desperacji zdecydowała się kilka lat temu również Nokia, ale w obu przypadkach plan powrotu na szczyt spalił na panewce.

MG

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~obiektywista
Używam BlackBerry q10 od około 3 lat, jest rewelacyjny, nie potrafię zrozumieć ludzi co mają te duże ekraniki i pisząc maile stukaja paluchami w ekranik!?! Poza tym system HUB, no nie znam nic lepszego, tyle skrzynek e-mail, sms, tel, i wszystko w 1 miejscu, MEGA. Następny telefon do którego się szykuje to Passport :) Pozdrawiam Używam BlackBerry q10 od około 3 lat, jest rewelacyjny, nie potrafię zrozumieć ludzi co mają te duże ekraniki i pisząc maile stukaja paluchami w ekranik!?! Poza tym system HUB, no nie znam nic lepszego, tyle skrzynek e-mail, sms, tel, i wszystko w 1 miejscu, MEGA. Następny telefon do którego się szykuje to Passport :) Pozdrawiam i żałuję że się to konczy
~AlmirSłupsk
nie polecam, brakuje jednego przycisku 'cofania" lezy u mnie w szufladzie , i nadal korzystam z classica...
~mhm odpowiada ~AlmirSłupsk
Jeśli chodzi ci o powrót do poprzedniego/głównego ekranu, to ten przycisk przeważnie znajduje się on w lewym dolnym rogu ekranu. Jeśli chodzi ci o „zminimalizowanie” aktualnej aplikacji i odsłonięcie ekranu głównego (tła), to robi się to gestem spod dolnej krawędzi ekranu w górę.
~mx
szkoda, jak zwykle gowno wygrywa - jak np system windows, nie jest najlepszy ale...
~Fred
Sami sobie strzelili gola gdy w imie oszczednosci zaczeli zwalniac doswiadczonych pracownikow i zastepowac ich "mloda i tech-savvy" (czytaj mloda, tania i bez doswiadczenia) kadra. Wiele firm tak robi teraz. Po kilku latach wszystkie laduja w kanale.
yield
Szkoda, bo podejście do bezpieczeństwa Blackberry było d zawsze bardzo dobre.
Możecie to zresztą sami zobaczyć, że rządy krajów i poważne firmy stosowały masowo BB z uwagi na standardy bezpieczeństwa, obecnie może przy braku wsparcia od firmy będą zmieniać.
A BB przegrało po prostu z masówką na Androidzie, szara ludzkość
Szkoda, bo podejście do bezpieczeństwa Blackberry było d zawsze bardzo dobre.
Możecie to zresztą sami zobaczyć, że rządy krajów i poważne firmy stosowały masowo BB z uwagi na standardy bezpieczeństwa, obecnie może przy braku wsparcia od firmy będą zmieniać.
A BB przegrało po prostu z masówką na Androidzie, szara ludzkość patrzy żeby telefon przede wszystkim był kolorowy, miał dużo gier i różnych idiotycznych gadgetów.
W BB było zawsze wszystko co potrzebne do biznesowego używania telefonu, teraz przy braku wsparcia czeka ich wymarcie - szkoda.
Pozostanie masówka na androidzie albo iPhone. Duża szkoda.
~Kamila
Ale BB nie rezygnuje z produkcji telefonów. Chcą zlecać innym i sygnować jak im się spodoba, tak mówi artykuł... już w tym momencie mają zapowiedziane 2 nowe modele (jeden już zaakceptowany oficjalnie), a właśnie do Polski wszedł dtek50, polecam sprawdzić, dobre urządzenie.
~bb odpowiada ~Kamila
https://saturn.pl/telefony-i-smartfony/smartfon-alcatel-idol-4-szary?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml


http://www.x-kom.pl/p/320244-smartfon-telefon-fablet-blackberry-dtek50-lte-czarny.html
~Korpoludek
Mam wątpliwa przyjemność obcować z BB classic i wcale się nie dziwię ze produkt zniknie z rynku bo tak nieintuicyjnego i niedopracowanego telefonu w porównaniu to dawno nie miałem. Dla przykładu żebym zakończył połączenie musze odblokować ekran a potem nacisnąć fizyczny przycisk bo bez tego nie działa. Nawet się ciesze bo korporacji Mam wątpliwa przyjemność obcować z BB classic i wcale się nie dziwię ze produkt zniknie z rynku bo tak nieintuicyjnego i niedopracowanego telefonu w porównaniu to dawno nie miałem. Dla przykładu żebym zakończył połączenie musze odblokować ekran a potem nacisnąć fizyczny przycisk bo bez tego nie działa. Nawet się ciesze bo korporacji nie będzie tego badziewia wciskać ludziom.
~Wojteq
Nie wiem jakie BB Classic Pan posiada, ale zakończenie połączenia wymaga tylko naciśnięcia przycisku "rozłącz", który działa zawsze. Nie rozumiem problemu. BB ta są (były?) telefony dla biznesu, a nie platformy do grania i selfie. Żaden dotykowiec nie zastąpi porządnej klawiatury mechanicznej i kropka.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki