Nie tylko Samsung. Te firmy też miały problemy z wybuchającymi bateriami

Dell, Samsung, Apple czy Nokia – te firmy łączy nie tylko branża, ale i doświadczenia dotyczące wadliwych baterii. Choć obecnie najgłośniej jest o Koreańczykach, których smartfon może eksplodować w ręku użytkownika, każda z tych firm ma na sumieniu „bombowe” produkty.

Akcje Samsunga tanieją w oczach wskutek afery z wybuchającymi telefonami. Poza samymi sygnałami, pojawiają się już pierwsze uszkodzenia ciała i pozwy sądowe przeciw gigantowi branży technologicznej. Prawda jest jednak taka, że to nie pierwszy przypadek, kiedy koreański czebol miał podobne problemy, a już na pewno nie pierwszy w branży – i zapewne jeszcze nie ostatni.

(fot. Jannis Mattar / FORUM)

Samsung – Galaxy Note 7

Choć nie jedyna, afera związana z Samsungiem Galaxy Note 7 dzięki mediom społecznościowym zaboli producenta bardziej, niż jego poprzedników. Tuż po premierze, ponad 2 mln urządzeń zostało zakwalifikowane do wymiany w sklepach i punktach usługowych, w których je nabyto. Problemem są wadliwe baterie, które podczas ładowania mogą ulec samozapłonowi i eksplodować. W internecie nie brakuje zdjęć z obrażeniami, jakie usterka wyrządziła użytkownikom.

Warto jednak pamiętać, że to nie pierwszy raz kiedy Samsung miał problem z bateriami w swoich flagowych urządzeniach. Sprawa była jednak prostsza w przypadku Samsunga Galaxy S4. Po pewnym czasie od premiery telefonu, użytkownicy zaczęli zgłaszać problemy z puchnącymi bateriami. Uszkodzone ogniwa łatwo było jednak wymienić, a Samsung zobowiązał się do udostępnienia poszkodowanym klientom nowych baterii w zamian za stare.

Czytaj dalej: wybuchające laptopy Della

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 7 ~aas

Ciekawe ile samsung zaplacił za taki sponsorowany tekst.
Opłacani klakierzy zapewne zaraz zaczną piać nad wspaniałymi zaletami samsungów
CZEKAMY.

! Odpowiedz
1 5 ~ererer

no niestety, smartfony pobierają coraz więcej prądu, są coraz cieńsze, trzeba gromadzić energię na coraz mniejszej powierzchni i z wydajnymi bateriami podobnie jak z bakiem napełnionym benzyną jest tak że może wybuchnąć z powodu ilości energii zgromadzonej i uwolnionej w sposób niekontrolowany, trzeba o tym pamiętać że każda poprawnie działająca bateria od smartfona wybuchnie jeżeli ją mechanicznie uszkodzimy np wbijając w nią nóż itd tak więc jeśli pognieciecie sobie telefon w kieszzeni podczas jakiegoś wypadku to jak najszybciej go oddalcie od ciała bo bateria mogła się uszkodzić i rozpocząć proces dezintegracji

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 2 ~Adrian

Sorki, ale w przypadku Apple to pierwszy przykład był spowodowany nieoryginalną ładowarką, a drugi to aż szkoda komentować.

! Odpowiedz
2 5 ~brawo_MY_twójPIS_

teraz kampania broniąca samsunga. człowiek też wybucha jak się naje grochu hehe

! Odpowiedz
3 7 ~Memento

Ale o co ta afera? Kupuję samsiego, a jak mi wybuchnie w kieszeni to obok gwarancji, startuję z pozwem o odszkodowanie za koszty nadpalonego ubrania i ewentualnego leczenia, a ponadto krzywdy jakich doznałem, w tym nie tylko ewentualny ból z powodu ran, ale przede wszystkim trwałe zmiany w psychice skutkujące obawą przed tym, że telefon lub inne urządzenie znajdujące się blisko mnie może mnie zranić, co biegły psychiatra powinien klepnąć, bo nawet tutaj możemy stwierdzić, że to obiektywnie możliwe, tak samo kiedy własny pies poszarpie Ci rękę - będziesz się bać powtórki. Takim oto sposobem mamy murowane kilkanaście tysięcy złotych odszkodowania. To jest kapitalizm, a nie jakieś opowiadanie, że olaboga. Nie olaboga, a po prostu producent będzie musiał bulić jeżeli nic z tym nie zrobi i tyle.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 2 ~desire

Tylko htc dziękuję

! Odpowiedz
0 6 ~rozumowanie

... tylko ASTER z RWT.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.