REKLAMA

Black Pearl Capital S.A. podpisał umowę o połączeniu z Totmes Fund S.A., a BIO-MED Capital S.A. z Vesuvio Capital S.A.

2010-06-01 09:36
publikacja
2010-06-01 09:36


Warszawa, 1 czerwca 2010 roku – Black Pearl Capital S.A. – fundusz typu private equity notowany na rynku NewConnect – zawarł z Totmes Fund S.A. oraz jego wiodącymi akcjonariuszami umowy w sprawie połączenia spółek. Zostanie ono zrealizowane do końca wakacji poprzez nową emisję akcji Black Pearl Capital S.A. skierowaną do właścicieli przejmowanej spółki i wchłonięcie Totmes Fund S.A. W zamian za to jego dotychczasowi właściciele będą kontrolować ok. 37% kapitału zakładowego Black Pearl Capital S.A. Równocześnie inny fundusz BIO-MED Capital S.A. połączy się z Vesuvio Capital S.A. który dysponował będzie kapitałem zakładowym w wysokości 11,5 mln zł i kapitałami własnymi (aktywami) ponad 25 mln zł.

- „W konsekwencji zawartych umów zamiast czterech średnich podmiotów, funkcjonować będą dwa większe, w tym BPC, który już jest notowany na NewConnect, oraz Vesuvio - który ma trafić na niego w drugiej połowie roku. Taki ruch pozwoli skonsolidować posiadane aktywa i uprościć strukturę zarządzania.” – mówi Wojciech Gudaszewski, Prezes Wrocławskiego Domu Maklerskiego S.A.

Dzięki wchłonięciu Totmes Fund, BPC będzie posiadać w portfelu inwestycyjnym akcje i udziały o wartości około 50 mln, a kapitały własne przekroczą 30 mln zł” - mówi Jacek Woźniakowski, Prezes Zarządu Black Pearl Capital S.A.

Wyniki finansowe Black Pearl Capital będą rosły mimo zmian w strukturze transakcji

- „Wcześniej sygnalizowaliśmy, że po połączeniu Black Pearl Capital z Totmes Fund oraz BIO-MED Capital połączony podmiot wypracuje ok. 10 mln zł zysku netto w tym roku, zaś sam BPC ponad 2,5 mln zł. Zmiana koncepcji i utworzenie dwóch podmiotów, nie zmienia tych deklaracji.. Finalną prognozę finansową podamy po zakończeniu procesu łączenia spółek - pod koniec tegorocznych wakacji.” - dodaje Jacek Woźniakowski, Prezes Zarządu Black Pearl Capital S.A.

Równolegle przeprowadzony zostanie proces połączenia dwóch innych funduszy: BIO-MED Capital S.A. oraz Vesuvio Capital S.A.

Połączony podmiot dysponował będzie kapitałem zakładowym w wysokości 11,5 mln zł i kapitałami własnymi (aktywami) ponad 25 mln zł. Vesuvio Capital przejmie BIO-MED Capital, emitując nowe akcje dla akcjonariuszy BIO-MED Capital, stanowiące ok. 60,5% w podwyższonym kapitale Vesuvio.

VESUVIO Capital S.A. zmieni nazwę i wypracuje 5 mln zł zysku netto w 2010 roku.

Po połączeniu Vesuvio zmieni nazwę na BIO-MED Investors S.A. i będzie funkcjonował jako fundusz ogólny specjalizujący się w branżach biotechnologia, medycyna i ochrona zdrowia. Specjalizacja nie oznacza jednak zamknięcia na te branże.

- „Będziemy również kontynuować politykę Vesuvio polegająca na inwestycje w podmioty z branży finansowej. Łącznie w portfelu na początek znajdować będzie się 15 spółek publicznych i prywatnych. W tym drugim przypadku planowane jest upublicznienie każdego z podmiotów poprzez debiuty na rynku głównym GPW lub na NewConnect. Na dzień dzisiejszy szacujemy, że wynik netto możliwy do wypracowania jeszcze w tym roku to ok. 5mln zł. Oficjalną prognozę przedstawimy na etapie upublicznienia funduszu w III kwartale br.” - wyjaśnia Andrzej Trznadel, przyszły Prezes Zarządu BIO-MED Investors S.A.

* * *BLACK PEARL CAPITAL S.A. to fundusz inwestycyjny typu private equity założony w 2009 roku przez grupy WDM oraz TOTMES. Wykorzystując wiedzę i doświadczenie założycieli, spółka inwestuje w rentowne podmioty z rynku niepublicznego cechujące się dużymi możliwościami wzrostu. Ma to zapewnić ponadprzeciętną stopę zwrotu z inwestycji. W grudniu 2009 i styczniu 2010 roku Black Pearl Capital S.A. przeprowadziła dwie prywatne emisje akcji, z których pozyskała łącznie 5 mln zł. 31 marca 2010 roku zadebiutowała na rynku NewConnect. Więcej informacji: www.blackpearlcapital.eu
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy na 2014 rok, podsumowania 2013 roku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki