REKLAMA

Biuro podroży oferuje zagraniczne pobyty w hotelach „tylko dla Czechów”

2020-06-10 12:18
publikacja
2020-06-10 12:18

Czeskie biuro podróży oferuje swoim klientom wyjazdy zagraniczne, podczas których będą oni mieszkać w hotelach zarezerwowanych w całości dla Czechów - podaje w środę portal Aktualne.cz. Nowa oferta wynika z zapotrzebowania na rynku – przekonuje organizator wyjazdów.

/ fot. Novikov Aleksey / Shutterstock

„Wielu Czechów nie chciało spędzać wakacji z ludźmi z innych krajów, martwili się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo” - uzasadnia dyrektor marketingu biura Alexandria Travel Agency, Petr Szatny. Obecnie oferta dotyczy kilku hoteli w miejscowościach Słoneczny Brzeg i Primorsko w Bułgarii; w Primorsku biuro zamierza również zarezerwować część plaży dla klientów z Czech.

„W kontaktach z klientami stwierdziliśmy, że najważniejsze dla nich są zdrowie i bezpieczeństwo. Powodem, dla którego niektórzy z nich chcieli spędzać urlop w Czechach, było to, że nie spotkają się tam z cudzoziemcami i właśnie to chcemy im zaoferować w tych hotelach” – powiedział Szatny.

Przekonywał, że dla Czechów pobyt w Bułgarii może nie różnić się od tego w kraju. „Nikogo do niczego nie będziemy zmuszać ani niczego nie będziemy ograniczać. W każdym razie nastąpi znaczne ograniczenie kontaktu z ludźmi z innych krajów, szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych. A podczas podróży letnich po Czechach można spotkać obcokrajowców” – zauważył Szatny, przekonując, że istnieje duże zainteresowanie hotelami i pensjonatami przeznaczonymi tylko dla Czechów.

Według portalu inne biura podróży nie mają w ofercie wyjazdów tylko dla Czechów. Przedstawiciel biura Exim Peter Kostka powiedział, że proponując pobyty w dużych hotelach i innych obiektach, organizatorzy nie są w stanie rezerwować ich tylko dla swoich klientów z Czech.

Z Pragi Piotr Górecki (PAP)

ptg/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki