REKLAMA
Tour de spółki

Bill Gates znów najbogatszy na świecie. Przynajmniej przez weekend

Katarzyna Waś-Smarczewska2019-11-16 16:30redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-11-16 16:30

110 mld dolarów - tyle po piątkowej sesji na Wall Street wynosi majątek Billa Gatesa, twórcy Microsoftu. W ten sposób wrócił on na szczyt listy miliarderów Bloomberga, czyli zestawienie najbogatszych osób na świecie.

W piątek akcje Microsoftu zyskały 1,3 proc., Amazon zaś spadł o 0,9 proc. To spowodowało przetasowanie na pozycji lidera.

Na koncie Gatesa w tym roku przybyło 19,5 mld dol., notuje Bloomberg Billionaires Index. Tymczasem drugi na liście Jeff Bezos, właściciel Amazona, stracił w ciągu ostatnich 11 miesięcy ponad 16 mld dol. i ma obecnie 109 mld dol.

Ta niewielka różnica może się zatrzeć już po zamknięciu poniedziałkowej sesji giełdowej.

Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia pod koniec października, kiedy to Gates wrócił na pierwsze miejsce na jeden dzień i zrzucił z niego Jeffa Bezosa.

/ fot. Rick Wilking / FORUM

W marcu tego roku majątek Billa Gatesa przekroczył 100 mld dol. i dołączył on do Bezosa w "klubie centimiliarderów".

Bloomberg monitoruje majątek ok. 3 tys. miliarderów. Ich majątki wyceniane są na bieżąco, ranking zmienia się więc np. w zależności od aktualnej sytuacji na giełdzie spółek, których akcjonariuszami są bogacze.

Podium listy zamyka Bernard Arnault, właściciel koncernu Louis Vuitton Moët Hennessy i takich marek, jak Louis Vuitton, Dior, Fendi czy Givenchy.

/ Bloomberg
Źródło:
Katarzyna Waś-Smarczewska
Katarzyna Waś-Smarczewska
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadząca Bankier.pl, wydawca. W zespole Bankier.pl od 2008 roku. Absolwentka wrocławskiej polonistyki i specjalizacji edytorskiej, dyplom o komunikacji internetowej obroniła u prof. Jana Miodka. Chce, aby Bankier.pl był najlepszym źródłem informacji - podanych językiem zrozumiałym także dla osób, które nie mają wykształcenia ekonomicznego, a chcą znać i rozumieć zagadnienia dotyczące finansów.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
zan
Jasne. A ich dzieci będą oficjalnie szaraczkami, bo tatusiowie cały majątek oficjalnie oddadzą biednym tworząc jakąś fundację. Tak jak wcześniej zrobili to Rotchschildowie, Rockefllerowie, Warburgowie itd. Wówczas ułoży się dla lemingów inną listę "najbogatszych", a oni będą to łykać. Nawet IKEA jest Jasne. A ich dzieci będą oficjalnie szaraczkami, bo tatusiowie cały majątek oficjalnie oddadzą biednym tworząc jakąś fundację. Tak jak wcześniej zrobili to Rotchschildowie, Rockefllerowie, Warburgowie itd. Wówczas ułoży się dla lemingów inną listę "najbogatszych", a oni będą to łykać. Nawet IKEA jest oparta o fundację. Oni są anonimowi, nie płacą podatków, a ty płać PIT, VAT, zyski kapitałowe, akcyzy i jeszcze stado agentów cię obwąchuje każdego dnia czy nie zachachmęciłeś 100 złotych.
zmr1
To jest "Lista najbogatszych ludzi na świecie, o których wolno wiedzieć". Szare eminencje jak Wielkie Rodziny trzymają się z daleka od rankingów dla lemingów.
sel
Na koncie to nie przybyło tylko wycena balona akcji wzrosła, ale gdy przyjdzie je sprzedać to nie wiadomo czy 10% Z TEGO UZYSKA SIE W GOTÓWCE, SZCZEGÓLNIE GDY BALONY NA WALL STREET PĘKNĄ.
zan
Jeśli pękną, to MS nie spadnie aż do 10%, bo generuje jednak zyski. Prędzej spadną do 10% takie jak Tesla czy Netflix, Poza tym banki centralne robią teraz takie czary mary z dodrukiem (z dodruku kupują obligacje, akcje itd), że być może te akcje nigdy nie spadną i efekt będzie taki, że giełda straci sens, bo np. Jeśli pękną, to MS nie spadnie aż do 10%, bo generuje jednak zyski. Prędzej spadną do 10% takie jak Tesla czy Netflix, Poza tym banki centralne robią teraz takie czary mary z dodrukiem (z dodruku kupują obligacje, akcje itd), że być może te akcje nigdy nie spadną i efekt będzie taki, że giełda straci sens, bo np. dywidenda będzie znikoma w porównaniu z ceną, a IPO nie będzie miało sensu z powodu taniego kredytu (ale tylko dla wybranych). Już teraz mamy bardzo dużo monopoli i pozorną mnogość marek.
po_co
Posiadanie akcji tak dużego koncernu jest dużo bardziej cenne niż gotówka. Produkty Microsoft używane są na całym świecie bez wyjątków, a to daje spore pole do popisu przede wszystkim agencjom rządowym.

Poza tym z tego co wiem to gro majątku BIlla Gatesa jest utopione w funduszach
fakpejsy
Niech juz go pieklo pochlonie!
zan
No co chcesz. Chłopina jak sam kiedyś powiedział, za pomocą szczepień walczy z przeludnieniem, a teraz walczy z fake newsami zdejmując z barków ludu ciężar wydawania własnych sądów. Toż to anioł na czasy nadejścia praw noachickich.
conr odpowiada zan
Kurcze, 100 raz czytam o tych szczepionkach, to odpowiem. Bill Gates wypowiadał się w ten sposób bo myślał że mówi do ludzi, którzy mają wiedzę o tym, że spadek śmiertelności niemowląt zmniejsza dzietność (po śmierci niemowlęcia kobiety hiperkompensują to sobie psychicznie posiadaniem więcej niż jednego dodatkowego Kurcze, 100 raz czytam o tych szczepionkach, to odpowiem. Bill Gates wypowiadał się w ten sposób bo myślał że mówi do ludzi, którzy mają wiedzę o tym, że spadek śmiertelności niemowląt zmniejsza dzietność (po śmierci niemowlęcia kobiety hiperkompensują to sobie psychicznie posiadaniem więcej niż jednego dodatkowego dziecka). Jest to znane i w zasadzie oczywiste dla osób zajmujących się tematyką zjawisko. Tymczasem mnóstwo ludzi zaczęło to błędnie oceniać i interpretować bez głębszego zrozumienia tematu.
cowabunga
Co by nie mówić podziwiam gościa. Nie dość że sprzedał nie swój produkt MSDOS (86-DOS) - pozmieniał tylko nazwy w kodzie, to potem wypromował badziew zwany Windows, który w wersji 10 sam się masakruje po wgraniu update, którego nie można wyłączyć. I to wszystko kosztuje 500+ za wersję box. Jedyny sukces programistów Co by nie mówić podziwiam gościa. Nie dość że sprzedał nie swój produkt MSDOS (86-DOS) - pozmieniał tylko nazwy w kodzie, to potem wypromował badziew zwany Windows, który w wersji 10 sam się masakruje po wgraniu update, którego nie można wyłączyć. I to wszystko kosztuje 500+ za wersję box. Jedyny sukces programistów Microsoft to możliwość szybkiej ponownej instalacji Windows 10. Zamiast 2 godzin jak poprzednio - teraz instaluje się w 30 minut. Tutaj widać wyraźny postęp.
Na szczęście dla dobra cywilizacji ludzkiej system Windows nie wygrał : na telefonach komórkowych ( mamy Android na bazie Linuxa), w tabletach ( tutaj też Android ), na serwerach w dużych bankach ( tutaj mamy RedHaet Linux ) i w zastosowaniach Embeeded ( telewizory, samochody itd).
Są też Apple MacOS oraz wersje linuxa na zwykłe desktoppwe komputery, które są coraz lepsze.

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki