REKLAMA

Bill Gates: Kolejne pandemie są nieuchronne

2021-01-27 14:24
publikacja
2021-01-27 14:24

W wywiadzie dla czwartkowego wydania niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung" szef firmy Microsoft Bill Gates ostrzegł, że świat musi być przygotowany na kolejne pandemie, które mogą być znacznie groźniejsze od obecnej. Wywiad zrelacjonowała w środę agencja dpa.

Bill Gates: Kolejne pandemie są nieuchronne
Bill Gates: Kolejne pandemie są nieuchronne
fot. Lenin Nolly / / EFE

Pandemie należą do nowej normalności "na tej samej zasadzie jak trzęsienia ziemi, tornada czy zmiany klimatyczne" - ocenił Gates. "Musimy odrobić naszą lekcję, na następną pandemię nie jesteśmy przygotowani" - dodał, zaznaczając, że może być ona dziesięciokrotnie gorsza od obecnej.

Wyraził jednocześnie swój podziw dla postępu naukowego w dziedzinie opracowywania szczepionek. "To cud: gdyby pandemia wybuchła pięć lat temu, świat nie uzyskałby szczepionki w tak krótkim czasie" - podkreślił. W związku z tym wezwał do przeciwstawienia się "szczepionkowemu nacjonalizmowi".

Wskazał jednocześnie na konieczność zadbania przez szefów państw i rządów o sprawiedliwe rozdzielanie szczepionek, bowiem żadnego kraju nie wolno pozostawić samotnym w walce z koronawirusem.

Umieszczone w środę na platformie internetowej Xing przez Billa Gatesa i jego żonę Melindę przesłanie głosi nadzieję na zakończenie pandemii koronawirusa. "Ze względu na to, że w tej chwili jeszcze tak wielu ludzi cierpi na Covid-19, bardzo trudno wyobrazić sobie koniec pandemii, lecz on nadejdzie" - zapewnili państwo Gates. (PAP)

dmi/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (74)

dodaj komentarz
marynapilecka
Jak ktoś zna szczegóły przestępstwa przed jego dokonaniem jest podejrzany o jego dokonanie...Kiedy trybunał międzynarodowy dla tego ...?
pstrzezek
Sporo chłamu się zleciało. No ale tak działają słowa klucze np Bill Gates, sieć 5G, Donald Tusk, Gazeta Wyborcza. Kiedyś to był przelotny flirt przy okazji wyborów. Teraz całe forum jest tym oblepione. Zero treści ale przynajmniej można sobie plunąć
samsza
to że zeki lubią inny zestaw słów kluczy nie znaczy, że ich wpisy mają treść oprócz porcji śliny.
marynapilecka
Uwaga: to Szur Covidowy opłacany przez corpo czy rząd?

Wierzysz w bezpieczeństwo nieprzetestowanych prawidłowo produktów leczniczych za które nikt nie chce wziąć odpowiedzialności swoimi pieniędzmi ...to pewnie w płaską ziemie też?
jes
Gdyby nie internet nie wiedzielibyśmy ile ciemnoty nadal jest wśród niby wykształconych i inteligentnych ludzi.
pstrzezek
No faktycznie. Zanim pojawił się internet to tylko rodzina i przyjaciele wiedzieli że dany osobnik jest debilem
marynapilecka odpowiada pstrzezek
Wiesz to z autopsji trolu corpo?
darius19
witam sfrustrowanych milosnikow teorii konspiracji
pstrzezek
jak widać masz wielu zwolenników ;) no ale jakie forum, taka publika
marynapilecka
"Teorie spiskowe"

Wiesz kto to wymyślił trolu?

CIA, żeby dyskredytować sowich przeciwników politycznych takim prostym hasłem dla plebsu...kiedy kogoś nie da się pokonać argumentami...

W płaską ziemie też wierzysz jak w corpo i rządy?

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki