Bilety lotnicze będą droższe przez inwazję Rosji

2022-03-19 15:03
publikacja
2022-03-19 15:03

KLM i Air France podniosły ceny biletów na loty międzykontynentalne z powodu gwałtownego wzrostu cen ropy. Rzecznik KLM potwierdza, że ceny będą wyższe o 30-40 euro w klasie ekonomicznej, a podróżujący w klasie biznes muszą zapłacić 100 euro więcej.

Bilety lotnicze będą droższe przez inwazję Rosji
Bilety lotnicze będą droższe przez inwazję Rosji
/ Air France

Wojna na Ukrainie spowodowała wzrost cen ropy na światowych rynkach. Latanie staje się więc coraz droższe, co teraz znajdzie odzwierciedlenie w cenach biletów na loty długodystansowe liniami KLM i Air France.

Obie linie podniosły w piątek ceny biletów, tłumacząc to właśnie wysokimi cenami paliwa lotniczego. Kupując obecnie bilet na trasie Warszawa – Nowy Jork z przesiadką w Amsterdamie (KLM) lub Paryżu (Air France) zapłacimy o 30-40 euro więcej (100 euro w przypadku klasy biznes) niż jeszcze kilka dni temu.

„Podwyżka dotyczy tylko nowych rezerwacji i nie ma potrzeby dopłacać do biletów, które zostały już zakupione” – powiedziała rzeczniczka holenderskiego przewoźnika, cytowana przez dziennik „De Telegraaf”.

Amerykańska linia Delta Airlines poinformowała w piątek, że ceny jej biletów wzrosną o 10 proc. Powodem jest również wysoka cena ropy. Na podobny krok zdecydują się także Brussels Airlines, informuje dziennik „Het Nieuwsblad”.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ tebe/

Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
wojtekgres
W styczniu inflacja konsumencka wyniosła w Chinach 0,9 proc. w skali roku. Moze tam nie drukowali
scuti1986
Teraz każda z dup* sytuacja może być powodem do podnoszenia cen... Za ciepło? Ceny do góry! Za zimno? Ceny do góry! wojna, plandemia, susza na Saharze, wilgoć w Atlantyku, za wysokie góry, za niskie niziny, za długie rzeki, za wysoka trawa, za głośny oddech chomika... tylko rząd PiS i NBP dzielnie walczy z inflacją broniąc nas przed Teraz każda z dup* sytuacja może być powodem do podnoszenia cen... Za ciepło? Ceny do góry! Za zimno? Ceny do góry! wojna, plandemia, susza na Saharze, wilgoć w Atlantyku, za wysokie góry, za niskie niziny, za długie rzeki, za wysoka trawa, za głośny oddech chomika... tylko rząd PiS i NBP dzielnie walczy z inflacją broniąc nas przed złymi prywaciarzami!
polski_patriota
Uwaga złomiarze: Ktoś chętny na Boeing 737-800 Azur Air Ukraine ? Na razie stoi porzucony w "kącie" na lotnisku Szczecin-Goleniów.
polski_patriota
Dopiero się przekonacie: W najlepszym przypadku wczasy pod gruszą taki nastanie czas. Ludzie ciągle myślą że wystarczy pokonać Putina i już na wczasy samolotem - cała rodzina. Naiwniacy.
demeryt_69
Od 2004 r. Air France i KLM należą do tego samego holdingu.

demeryt_69
Każdy pretekst jest dobry, żeby dymać klienta!

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki