REKLAMA

Bilet bez logowania. Koleje Dolnośląskie uruchomiły sklep internetowy

2022-11-22 14:36
publikacja
2022-11-22 14:36

Pasażerowie Kolei Dolnośląskich zyskali nową opcję zakupu biletów. Przewoźnik uruchomił swój sklep internetowy, w którym można kupić bilet bez logowania. Wystarczy podać trasę, opłacić przejazd, a bilet otrzymuje się na podany adres mailowy.

Bilet bez logowania. Koleje Dolnośląskie uruchomiły sklep internetowy
Bilet bez logowania. Koleje Dolnośląskie uruchomiły sklep internetowy
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

Jak podano w przesłanym PAP komunikacie, na stronie https://kolejedolnoslaskie.pl/ pasażer wpisuje, skąd, dokąd, kiedy i o której godzinie chce jechać. Określa pozostałe parametry biletu - m.in. typ i przysługujące zniżki. Wpisuje swoje dane i adres e-mail. Klika „kup teraz” i opłaca zakup. Bilet zostanie przesłany na podany przez pasażera adres e-mail. Podróżny musi go zachować do kontroli.

„Nie trzeba pobierać żadnej aplikacji, nie ma potrzeby rejestrować konta" - wskazał rzecznik Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak, cytowany w komunikacie. "Od dziś udostępniamy pasażerom kolejny kanał sprzedaży biletów, bez konieczności stania w kolejkach (...)" - dodał.

Jak podano, proces zakupu jest prosty i intuicyjny, a oferta sklepu obejmuje również trasy międzynarodowe, przesiadkowe i Polregio (na odcinkach wspólnych z KD), a także WBS – Wspólnego Biletu Samorządowego. Sklep został zintegrowany z serwisem https://portalpasazera.pl/ .Podróżni korzystający z tej strony będą mogli nabyć bilety na wyszukiwane połączenia w nowym sklepie KD.

Dyrektor ds. handlowych Kolei Dolnośląskich Bartosz Jungiewicz poinformował, że w październiku Koleje Dolnośląskie uzyskały 44 proc. swoich utargów dzięki sprzedaży przez internet. "Sieć stała się naszym najważniejszym kanałem, wyprzedziła sprzedaż w kasach i na pokładach pociągów. Niektórych jednak zniechęca konieczność instalowania aplikacji i logowania. Sklep KD to odpowiedź na potrzeby podróżnych, którzy chcą maksymalnie uproszczonej procedury kupowania biletów” - wskazał. (PAP)

autor: Roman Skiba

ros/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Kolej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki