REKLAMA

Bierecki: Kandydat senatorów PiS do RPP to Rafał Sura

2016-10-26 10:07
publikacja
2016-10-26 10:07

Kandydatem do Rady Polityki Pieniężnej zgłoszonym przez senatorów PiS jest Rafał Sura - poinformował PAP senator Grzegorz Bierecki.

Rafał Sura / Katolicki Uniwersytet Lubelski

Rafał Sura jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem nadzwyczajnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest pracownikiem Katedry Zarządzania Publicznego i Prawa Administracyjnego.

Z wcześniejszych informacji udzielonych dziennikarzom przez senatora PO Kazimierza Kleinę wynika, że kandydatem senatorów PO do RPP jest prof. UEK dr hab. Marek A. Dąbrowski, który był już senackim kandydatem PO do RPP podczas wyboru członków RPP na początku tego roku.

Bierecki poinformował, że 16 listopada o godz. 9.00 zbierze się Komisja Budżetu i Finansów Publicznych w celu zaopiniowania kandydatów.

Wskazał, że do wyboru członka RPP może dość na posiedzeniu Senatu w dniach 16-17 listopada, jeśli Marszałek przychyli się do wniosku uzupełnienia porządku dziennego o taki punkt. (PAP)

jba/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~Robert
Po KUL -u i wszystko jasne ,widać obecna władza kieruję się tym żeby kandydat był po odpowiednio politycznie uczelni ,kierunek nie ważny, niedługo będą dawać stanowiska ludziom którzy ukończyli uczelnie Rydzyka ,kierunek dziennikarstwo,szeroko pojęte media albo po Papieskiej akademii teologicznej,kierunek teologia,nieważne Po KUL -u i wszystko jasne ,widać obecna władza kieruję się tym żeby kandydat był po odpowiednio politycznie uczelni ,kierunek nie ważny, niedługo będą dawać stanowiska ludziom którzy ukończyli uczelnie Rydzyka ,kierunek dziennikarstwo,szeroko pojęte media albo po Papieskiej akademii teologicznej,kierunek teologia,nieważne jaki kierunek studiów ukończył kandydat ważne ,że skończył odpowiednią uczelnię
~cent
Ten już będzie wiedział jak wzbogacać KK
~Zenon
Ja proponuję Misiewicza. Podobno chce się sprawdzić w gospodarce teraz skoro za obronność ma już order.
~Dupa_Pawiana
Pierwszy lepszy absolwen SGH/AGH będzie lepszy niż większość tej całej RPP - dziadostwo
~luciano
Może prawnik będzie lepszy od pseudoekonomistów, jakich RPP miała zawsze na pęczki. Obniżać stopy i tyle, a nie trąbić o podnoszeniu.
~endi
To jest normalnie jakiś cyrk ...
~miro
idealnym kandydyatem byłby sb-cki zakapior od michnikowszczyzny
~Mariusz
Rozumiem, że płacą ci od postu ale spróbuj wysilić swoje szare komórki i napisz, bez obrażania i wulgaryzmów, jakie kompetencje do bycia członkiem RPP ma prawnik na usługach Watykanu?
~miro odpowiada ~Mariusz
rozumiem że jako człowiek michnikowszczyzny POczółes sie dotkliwie obrażony
~saturator odpowiada ~Mariusz
Szechter, czasy twoje i twoich moskiewskich kumpli powoli dobiegają końca , pogódź się z tym i zabieraj się do swoich mocodawców Putina albo Sorosa. PS i zabierz ze sobą swoje koleżanki "wściekłe macice"

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki