Biedronka z własnym systemem smart home. Sprzedaje gniazdka, które mierzą zużycie energii

Z końcem listopada do Biedronki wchodzi nowa seria produktów. Klienci sklepu będą mogli kupić akcesoria typu smart home. Wśród nich dostępne jest zdalnie sterowane inteligentne gniazdko, które pozwala monitorować zużycie energii elektrycznej. 

W Biedronce dostępne w sprzedaży są inteligentne akcesoria
W Biedronce dostępne w sprzedaży są inteligentne akcesoria (fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

W Biedronce od 21 listopada kupić można akcesoria typu smart home. Będą dostępne w sprzedaży do 4 grudnia lub do wyczerpania zapasów. Na półkach pojawi się:

  • biała żarówka za 39,99 zł,
  • kolorowa żarówka 49,99 zł,
  • taśma LED za 99,90 zł,
  • inteligentne gniazdko za 59 zł.

Urządzeniami sterować można za pomocą aplikacji Hykker Smart Home, która jest zintegrowana z Asystentem Google. Akcesoriami smart home można sterować na odległość. Wystarczy, że produkt znajduje się w połączeniu z siecią Wi-Fi. Użytkownicy mogą zdalnie włączać i wyłączać urządzenia, dopasowywać barwę oraz temperaturę światła do otoczenia oraz monitorować ilość zużywanej energii.

Biała żarówka jest najtańszym produktem, który zdalnie można włączyć i wyłączyć, W przypadku kolorowej żarówki użytkownicy mogą wybrać kolor, jasność oraz temperaturę światła. Taśma LED ma  3 metry długości i może zostać umieszczona na zewnątrz domu. Inteligentne gniazdko pozwala na obserwację poziomu zużycia energii. 

Biedronka wprowadza akcesoria smart home przed innymi dyskontami spożywczymi w Polsce. 

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 arces

Jeśli chodzi o smart home, uważam, że nieco droższe rozwiązania są lepiej dopracowane. Np. zamiast tego robota odkurzającego z Biedry wolałbym zaawansowaną technologicznie Roombe e5 która jest praktycznie bezobsługowa.

! Odpowiedz
3 1 drimar

system zapowiada się interesująco tym bardziej że może zostanie rozbudowany o kolejne elementy - podsyłam linki do recenzji tego systemu na YouTube - ​https://youtu.be/M6q4GNDxrDI https://youtu.be/tb-f6slgMyo

! Odpowiedz
0 2 dziki_losos

Nie opłaca się w to iść, bo ten system nie daje za bardzo możliwości integracji z czymkolwiek innym. Poza tym, Hykker tylko re-branduje produkty innych firm z Chin. Czyli mamy produkt z logiem Biedronki, pod tym jest naklejka Hykkera, a pod spodem Tuya, czyli firma z Hangzhou w Chinach. Nic ciekawego, a jak cloud padnie, to zostajemy z niczym.

Generalnie jeśli coś nie ma dokumentacji, nie ma API i możliwości integracji z innymi rozwiązaniami / kontrolerami smart home, to nie jest za bardzo "smart".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne