REKLAMA

Biedronka z własnym systemem smart home. Sprzedaje gniazdka, które mierzą zużycie energii

2019-11-21 10:34
publikacja
2019-11-21 10:34

Z końcem listopada do Biedronki wchodzi nowa seria produktów. Klienci sklepu będą mogli kupić akcesoria typu smart home. Wśród nich dostępne jest zdalnie sterowane inteligentne gniazdko, które pozwala monitorować zużycie energii elektrycznej. 

W Biedronce dostępne w sprzedaży są inteligentne akcesoria / fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

W Biedronce od 21 listopada kupić można akcesoria typu smart home. Będą dostępne w sprzedaży do 4 grudnia lub do wyczerpania zapasów. Na półkach pojawi się:

  • biała żarówka za 39,99 zł,
  • kolorowa żarówka 49,99 zł,
  • taśma LED za 99,90 zł,
  • inteligentne gniazdko za 59 zł.

Urządzeniami sterować można za pomocą aplikacji Hykker Smart Home, która jest zintegrowana z Asystentem Google. Akcesoriami smart home można sterować na odległość. Wystarczy, że produkt znajduje się w połączeniu z siecią Wi-Fi. Użytkownicy mogą zdalnie włączać i wyłączać urządzenia, dopasowywać barwę oraz temperaturę światła do otoczenia oraz monitorować ilość zużywanej energii.

Biała żarówka jest najtańszym produktem, który zdalnie można włączyć i wyłączyć, W przypadku kolorowej żarówki użytkownicy mogą wybrać kolor, jasność oraz temperaturę światła. Taśma LED ma  3 metry długości i może zostać umieszczona na zewnątrz domu. Inteligentne gniazdko pozwala na obserwację poziomu zużycia energii. 

Biedronka wprowadza akcesoria smart home przed innymi dyskontami spożywczymi w Polsce. 

DF

Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (3)

dodaj komentarz
arces
Jeśli chodzi o smart home, uważam, że nieco droższe rozwiązania są lepiej dopracowane. Np. zamiast tego robota odkurzającego z Biedry wolałbym zaawansowaną technologicznie Roombe e5 która jest praktycznie bezobsługowa.
drimar
system zapowiada się interesująco tym bardziej że może zostanie rozbudowany o kolejne elementy - podsyłam linki do recenzji tego systemu na YouTube - ​https://youtu.be/M6q4GNDxrDI https://youtu.be/tb-f6slgMyo
dziki_losos
Nie opłaca się w to iść, bo ten system nie daje za bardzo możliwości integracji z czymkolwiek innym. Poza tym, Hykker tylko re-branduje produkty innych firm z Chin. Czyli mamy produkt z logiem Biedronki, pod tym jest naklejka Hykkera, a pod spodem Tuya, czyli firma z Hangzhou w Chinach. Nic ciekawego, a jak cloud padnie, to Nie opłaca się w to iść, bo ten system nie daje za bardzo możliwości integracji z czymkolwiek innym. Poza tym, Hykker tylko re-branduje produkty innych firm z Chin. Czyli mamy produkt z logiem Biedronki, pod tym jest naklejka Hykkera, a pod spodem Tuya, czyli firma z Hangzhou w Chinach. Nic ciekawego, a jak cloud padnie, to zostajemy z niczym.

Generalnie jeśli coś nie ma dokumentacji, nie ma API i możliwości integracji z innymi rozwiązaniami / kontrolerami smart home, to nie jest za bardzo "smart".

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki