REKLAMA

Biedronka i Rossmann rozdają nagrody – to kolejne oszustwo

2019-11-07 13:00
publikacja
2019-11-07 13:00

Oszuści już któryś raz wzięli na celownik Biedronkę i Rossmanna. Tym razem klienci wygrywają w listopadowym konkursie, żeby jednak odebrać nagrodę, muszą wypełnić ankietę, do której przekierowuje podany w SMS-ie link.

/ fot. Andrzej Bogacz / FORUM

Mimo coraz częstszych ataków phisingowych oszuści nie dają za wygraną i dalej próbują coś ugrać na wysyłaniu fałszywych SMS-ów. Tym razem (znów) padło na Biedronkę i drogerię Rossmann informuje portal Niebezpiecznik.

"Szanowny Kliencie, Twoje nazwisko zostalo wybrane jako zwyciezca 2. miejsca w naszym listopadowym losowaniu. Wyswietl szczegoly tutaj: " można przeczytać w fałszywej wiadomości skierowanej do klientów wyżej wymienionych sieci.

Jednak zamiast obiecanego nowego iPhone'a co najwyżej można stracić 350 zł. Jak to działa?

Klikając w link, zostajemy przekierowani do strony z ankietą (nawet jeśli "nadawcą" SMS-a była Biedronka, pokazuje nam się strona Rossmanna), po udzieleniu odpowiedzi – zawsze prawidłowej – trzeba podać dane, by zostać szczęśliwym posiadaczem smartfona z jabłuszkiem.

Po przejściu dalej pojawia nam się komunikat o konieczności uiszczenia opłaty w wysokości 2 euro, jeśli chcemy wziąć udział w konkursie. Pod spodem jednak możemy przeczytać, że ta wysokość tej opłaty obowiązuje tylko przez kilka dni trwania loterii. Po jej zakończeniu nasza karta płatnicza zostanie obciążona na 75 euro, jeśli nie anulujemy swojego udziału w wydarzeniu, kwota ta będzie automatycznie pobierana z naszego konta co miesiąc.

Przestrzegamy przed otwieraniem podejrzanych linków, tym bardziej przed podawaniem swoich danych, w tym niejednokrotnie numerów kart, loginów i haseł do kont bankowych.

/ Bankier.pl

DU

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki