Biedronka i Poczta Polska łączą siły. W sklepie odbierzesz paczkę

Biedronka będzie miejscem, gdzie będzie można odebrać paczkę od Poczty Polskiej. Państwowy operator, na wzór InPostu i jego Paczkomatów, postawi w dyskontach w całej Polsce nawet tysiąc maszyn do odbioru zakupów lub przesyłek – informuje „Rzeczpospolita”.

(fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Większość pocztowych automatów do odbioru paczek znaleźć ma się właśnie przy dyskontach Biedronki, ale nie będą to jedyne lokalizacje. Jak dowiedział się dziennik, wiele z nich ma powstać w kluczowych węzłach transportowo-logistycznych, np. na dworcach kolejowych. Poczta Polska ma też negocjować możliwość postawienia swoich maszyn do odbioru paczek na stacjach Lotos.

Od kilku miesięcy w sklepach sieci Biedronka klienci mają do dyspozycji urządzenia duńskiej firmy SwipBox, które działają na podobnej zasadzie, co Paczkomaty InPostu. Jest ich jak na razie 50, ale w ciągu dwóch tygodni w naszym kraju ma ich przybyć kolejne 150. Celem na ten rok jest postawienie 300 maszyn.

Wejście Poczty Polskiej na ten rynek to efekt dogadania się ze SwipBoksem. Dotychczas Duńczycy współpracowali tylko z firmą kurierską DHL. Poczta ma współdzielić automaty z niemiecką firmą, ale częścią urządzeń będzie dysponować na wyłączność. Z kolei te stawiane na stacjach Lotos mają obsługiwać wyłącznie klientów Poczty Polskiej.

– Automaty stanowiły raczej alternatywę. Dostarczano do nich paczki, gdy kurier nie zastał nikogo w domu. Teraz stają się miejscem docelowym dostawy, chętnie wskazywanym podczas zamówień – tłumaczy Michał Czechowski, szef SwipBoksa w Polsce.

Wcześniej inna sieć, Lidl, nawiązała współpracę z konkurentem poczty – InPostem. W Paczkomatach będzie można odebrać zakupy zrobione przez internet w dyskoncie. Pierwsze już stoją przed dwoma dyskontami w Poznaniu (przy ul. Palacza i przy ul. Zamenhofa) i w Plewiskach (woj. wielkopolskie). Polscy klienci zakupy online w Lidlu będą mogli robić w 2019/2020 roku.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 niepelnosprawny_org

lepiej zrobic jak w anglii przy sklepach skup metali kolorowych w kontenerach i jest kupon zniżka na zakupy...

! Odpowiedz
1 0 zzibi2

Tak było w kaufland, ale chyba zlikwidowali to.

! Odpowiedz
13 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
13 22 pomorzaninm

zakaz handlu w niedziele to błąd... nadal nie stać nas na takie zakazy.
Lepiej by obnizyli skłądke ZUSu dla pracujących lepiej by zrobili.

! Odpowiedz
4 20 secundus

Obniżyć podatki! W Polsce! Wypluj te słowa, jeszcze CBA zacznie cię śledzić za podkopywanie fundamentu państwowości :)

Jedyne słuszne sformułowanie to takie, że podatki winny wynosić 200% dochodów a opodatkowane powinno być "fszystko"!

! Odpowiedz
6 12 wizytator

A na co nas stac ? I tak pracujemy prawie najwięcej godzin w EU. Francja dopiero od niedawna otwarła markety w niedzielę i to tylko na parę godzin. A dlaczego ? Bo tam szanuje się obywatela, swojego wyborcę, a w polsce wyborca to głupek który uwierzy we wszystkie kity z kampanii wyborczej, bo i tak nikt z tego nie rozlicza.

! Odpowiedz
3 10 secundus

I tyle było z zakazu handlu w niedzielę.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.