REKLAMA

Biedroń jednak nie zrezygnuje z mandatu europosła?

2019-06-10 21:19
publikacja
2019-06-10 21:19

Nie wiedzę żadnego powodu, żebym dzisiaj miał oddawać mandat europosła, muszę dopilnować, żeby nasza trzyosobowa delegacja w PE zasiadała w odpowiednich komisjach, mogła realizować nasz program - mówił w poniedziałek lider Wiosny Robert Biedroń.

fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

W styczniu br. Biedroń w TVN24 powiedział, że wystartuje w wyborach do PE, ale prawdopodobnie nie przyjmie nawet mandatu i wystartuje do polskiego parlamentu. "Wystartuję do europarlamentu i nie przyjmę mandatu albo zrezygnuję z mandatu. Dlatego, żeby mieć pewność, że pewne wartości są reprezentowane w Parlamencie Europejskim" - mówił wtedy Biedroń.

W poniedziałek lider Wiosny był pytany w TVN24, czy odda zdobyty w wyborach mandat eurodeputowanego.

"Nie wiedzę żadnego powodu, żebym dzisiaj miał oddawać mandat. 100 tys. osób w Warszawie na mnie zagłosowało licząc na to, że zostanę eurodeputowanym i w momencie kiedy zostanę wybrany na posła czy senatora, zależy gdzie będę startował, ten mandat automatycznie wygaśnie" - powiedział Biedroń.

Dopytywany o swoje stanowisko ze stycznia zaznaczał, że mówił wówczas, że prawdopodobnie nie przyjmie mandatu europosła. "Dzisiaj sytuacja jest inna i mówię to z pokorą (...) wprowadziliśmy trzech europarlamentarzystów (...). Dzisiaj wiem, że muszę dopilnować, (że) nasza trzyosobowa delegacja w PE dostanie odpowiednie komisje, będzie miała odpowiednie pozycje, żeby móc realizować nasz program, nasze wartości. Byłoby kompletnie nierozsądnym gdybym ja zrezygnował z tego mandatu" - powiedział lider Wiosny.

Pytany, po co zatem mówił o potencjalnej rezygnacji z mandatu, odparł: "być może mogłem tego nie mówić, to jest dla mnie nauczka".

Mówił, że miał wówczas "taki plan", aby zrezygnować z PE, był szczery i był za to atakowany. "Dzisiaj zmieniłem plan i jestem znów atakowany, szczerość w polityce nie opłaca się chyba" - powiedział Biedroń.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego Wiosna uzyskała trzy mandaty. Zdobyli je: Robert Biedroń, Sylwia Spurek i Łukasz Kohut. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
eagleeye
Stonka wie że na jesiennych wyborach jego partia bedzie miała marginalny procent szans na wejście do Sejmu RP. Jaki ten pan jedt wiarygodny niech każdy sam oceni z kim zaczyna rozmawiać a co mówil wręcz wykrzykiwał trzy tygodnie wcześniej

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki