REKLAMA

Biden zapowiada odwołanie najbardziej kontrowersyjnych decyzji Trumpa

2021-01-16 23:40
publikacja
2021-01-16 23:40
fot. charnsitr / Shutterstock

W pierwszych dniach sprawowania władzy Joe Biden zamierza odwołać niektóre najbardziej kontrowersyjne decyzje swojego poprzednika Donalda Trumpa - poinformował w sobotę Ron Klain, który ma być szefem personelu Białego Domu w nowej administracji.

Jak informuje agencja Associated Press, Klein w memorandum przesłanym członkom nowego personelu Białego Domu, do tych decyzji zaliczył m. in. zniesienie zastosowanych przez Trumpa restrykcji dotyczących imigracji do USA z niektórych krajów muzułmańskich, podjęcie kroków w celu powrotu USA do paryskiego porozumienia klimatycznego oraz wprowadzenie obowiązku noszenia masek na terenie obiektów federalnych oraz podczas podróży między stanami.

"Te działania władzy wykonawczej przyniosą ulgę milionom Amerykanów... Prezydent elekt Biden podejmie te działania nie tylko aby po prostu zlikwidować najgorsze szkody wyrządzone przez administrację Trumpa, ale również aby rozpocząć posuwanie naszego kraju naprzód" - napisał Klain.

Klain podkreślił, że "pełne osiągnięcie" celów administracji Bidena, w tym uruchomienie programu pomocy w wysokości 1,9 biliona dolarów w celu likwidacji skutków pandemii Covid-19, będzie wymagało współdziałania Kongresu.

W pierwszych dniach swojego urzędowania nowy prezydent ma również przesłać do Kongresu projekt ustawy o gruntownej reformie przepisów imigracyjnych. Reforma ma m.in. umożliwić przyspieszenie łączenia rodzin rozdzielonych na granicy USA z Meksykiem w rezultacie decyzji podjętych przez Trumpa.

Jak poinformował Klain, Biden podpisze w czwartek również szereg rozporządzeń wiążących się z walka z pandemią, które mają zmierzać do ponownego otwarcia szkół i biznesów oraz rozszerzenia programu testów.

Następnego dnia, w piątek, Biden ma zająć się pomocą dla osób ponoszących ekonomiczne koszty pandemii.

AP podkreśla, że zazwyczaj nowy prezydent podejmuje w pierwszych dniach urzędowania szereg decyzji i podpisuje liczne rozporządzenia. Trump uczynił podobnie ale wiele jego rozporządzeń było kwestionowanych i nawet odrzucanych przez sądy. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (6)

dodaj komentarz
open_mind
Światowy system doszedł do ściany, i widzi tylko jedno rozwiązanie: Dodruk na nieograniczoną skalę papieru opartego o zaufanie. Ci ludzie którzy doprowadzili do tego powinni stanąć przed plutonem egzekucyjnym. Zniszczyli system świata na dekady i niszczą go dalej rozdmuchując pandemie Covid do monstrualnych rozmiarów,Światowy system doszedł do ściany, i widzi tylko jedno rozwiązanie: Dodruk na nieograniczoną skalę papieru opartego o zaufanie. Ci ludzie którzy doprowadzili do tego powinni stanąć przed plutonem egzekucyjnym. Zniszczyli system świata na dekady i niszczą go dalej rozdmuchując pandemie Covid do monstrualnych rozmiarów, aby ukryć prawdę o ekonomi. Poza tym: Około dwadzieścia sześć tysięcy żołnierzy zgromadzonych w Waszyngtonie, bronić będzie Demokracji? Nie, oni będą bronić platformy Sieciowo-Sorosowe: Przez platformy mam na myśli Facebooka, Amazona, Twittera, Google i Apple, w skrócie FATGA - firmy, które ustanowiły dominację nad sferą publiczną niespotykaną od czasów rozkwitu przed-reformacyjnego Kościoła katolickiego. Ps. Dlaczego „filantrop” Soros stojący w cieniu prosperuje w najlepsze. Bez względu na rodzaj partii na Kapitolu? Pozdrawiam.
pstrzezek
Nawet jeśli anuluje te decyzje to odbudowa zaufania i pozycji zajmie lata. China nadgoniły stracony dystans i nie cofną się teraz. Dla porównania w PL będzie to trwało dekadę jak nie więcej, o ile w ogóle będzie wykonalne
grzegorzkubik
Sprowadzenie muzułmańskich imigrantów i i zadłużyć kraj na kolejne 2 bln USA. Oto recepta lewaka na poprawę sytuacji w USA. Przypominam. Za Trumpa było 3,5% bezrobocia i ruch indeksów giełdowych w górę nawet przy pandemii. To tak jak u nas ludzie głosowali na Trzaskowskiego. Widzieli, ze facet nic nie robi i jest totalnym Sprowadzenie muzułmańskich imigrantów i i zadłużyć kraj na kolejne 2 bln USA. Oto recepta lewaka na poprawę sytuacji w USA. Przypominam. Za Trumpa było 3,5% bezrobocia i ruch indeksów giełdowych w górę nawet przy pandemii. To tak jak u nas ludzie głosowali na Trzaskowskiego. Widzieli, ze facet nic nie robi i jest totalnym nieudacznikiem ale głosowali przeciw Dudzie. Wybory powinny być płatne i z testem na wiedzę na minimalnym poziomie o ekonomii i gospodarce. Zapłacisz zdasz test, wchodzisz do lokalu i głosujesz.
1a2b
Świetny pomysł. Wtedy nawet nie trzeba by fałszować wyborów. Wszystko by się rozegrała na etapie egzaminu dopuszczającego. Rewelacja.
pstrzezek
Tak grzesiu, powinen być test lojalności i dopiero wtedy wybierasz kandydata z listy PiS. Innych i tak nie będzie w systemie monopartyjnym
kasanowaistara
Moze sie jeszcze okazac, ze podobnie jak w Polsce partia tzw "prawicowa" wprowadza komunistyczne rozwiazania, tak w Stanach stary komunista bedzie bardziej pro-wolnorynkowy niz sie poczatkowo przypuszcza. Swoja droga to paranoja ze prezydenta wybranego droga demokratyczna z 70 milionowym poparciem szkaluje sie tak jakby Moze sie jeszcze okazac, ze podobnie jak w Polsce partia tzw "prawicowa" wprowadza komunistyczne rozwiazania, tak w Stanach stary komunista bedzie bardziej pro-wolnorynkowy niz sie poczatkowo przypuszcza. Swoja droga to paranoja ze prezydenta wybranego droga demokratyczna z 70 milionowym poparciem szkaluje sie tak jakby popelnil najwieksze zbrodnie. Mysle ze to samo w sobie jest atakiem na demokracje, wiekszym niz nawet chocby popieranie wtargniecia na kapitol. Pozdrawiam wszystkich!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki