REKLAMA

Białoruś pokaże "Katyń" kolejny raz

2010-04-23 12:58
publikacja
2010-04-23 12:58
Pierwszy program telewizji białoruskiej o północy pokaże film Andrzeja Wajdy "Katyń". Telewizyjna premiera tego filmu odbyła się na Białorusi 18 kwietnia w dniu pogrzebu polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii.

Film został pokazany o 15:30 czasu białoruskiego i - według źródeł internetowych - miał wysoką oglądalność. Poprzedziły go wypowiedzi ekspertów, którzy przekonywali, że w Katyniu zgładzeni zostali również Białorusini służący w polskim wojsku.

Białoruscy internauci zauważyli również interwencję cenzury. Z filmu został wycięty fragment, w którym widz dowiaduje się, że Niemcy napadły na Polskę 1 września 1939 roku, a Sowieci 17 września. Internautów zbulwersowała również przerwa na reklamę tuż przed najdrastyczniejsza sceną rozstrzeliwania polskich oficerów.

Według nieoficjalnych informacji, białoruska telewizja zakupiła prawa do emisji filmu już w 2009 roku, ale przez wiele miesięcy przeleżał on na półce. W kwietniu, Białoruska Akademia Sztuki przyznała reżyserowi obrazu Andrzejowi Wajdzie tytuł doktora honoris causa.
Źródło:IAR
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Telewizja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki