REKLAMA

Bezrobocie w Polsce nadal na najniższym poziomie w UE

2021-05-01 14:14
publikacja
2021-05-01 14:14
Bezrobocie w Polsce nadal na najniższym poziomie w UE
Bezrobocie w Polsce nadal na najniższym poziomie w UE
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

W marcu bezrobocie w Polsce utrzymywało się na najniższym poziomie w Unii Europejskiej - poinformowało Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE na Twitterze, powołując się na najnowsze dane Eurostatu.

Z danych Europejskiego Urzędu Statystycznego, który jest strukturą Komisji Europejskiej, wynika, że bezrobocie w marcu wyniosło w Polsce 3,1 proc. Drugie w Unii pod tym względem były Czechy z bezrobociem na poziomie 3,2 proc., a trzecia Holandia z poziomem 3,5 proc.

Średnie bezrobocie w UE wynosi 7,3 proc.

"Mimo nadzwyczajnej sytuacji związanej z pandemią polska gospodarka okazuje się odporna na sytuację epidemiologiczną. To kolejny miesiąc dobrych danych dot. bezrobocia. Również pozostałe wskaźniki są bardzo korzystne dla polskiej gospodarki. Krajowy Plan Odbudowy ma być w ciągu najbliższych miesięcy i lat głównym motorem dynamicznego wzrostu" - powiedział PAP Stały Przedstawiciel RP przy UE Andrzej Sadoś.

Z Brukseli Łukasz Osiński

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (53)

dodaj komentarz
eljotek
Mimo propagandy pandemicznej, praca w Polsce jest. Zresztą dane to pokazują. Sam zmieniałem firmę w dobie najwiekszego nasilenia pandemii. Z dnia na dzień trafiłem do imex logistics bo bez problemu dogadaliśmy się z pracodawcą co do warunków, oczekiwań i możliwości. Nie żałuje, zarobki są ok, są też premie, ważne Mimo propagandy pandemicznej, praca w Polsce jest. Zresztą dane to pokazują. Sam zmieniałem firmę w dobie najwiekszego nasilenia pandemii. Z dnia na dzień trafiłem do imex logistics bo bez problemu dogadaliśmy się z pracodawcą co do warunków, oczekiwań i możliwości. Nie żałuje, zarobki są ok, są też premie, ważne że stanowisko jest stabilne
m00zyk
Skoro w Polsce z powodu lockdownu umiera najwięcej ludzi w UE, to logiczne chyba, że bezrobocie będzie najniższe...
drzaraza
„Dostaniemy” miliardy ale do spłacenia z odsetkami a te miliardy i tak wrócą tam skąd przyszły.
mknowak
No i super po co nam te miliardy z UE jak u nas jest tak dobrze niech pomagają tym co maja problemy a nie najmocniejszej gospodarce w Unii.
wojslaw
Tylko że to cały czas to są bezrobotni zarejestrowani. Ile bezrobocie wynosi faktycznie?
and00
Eurostat podaje dla wszystkich stopę w BEAL
A w BEAL się nie liczy zarejestrowanych bezrobotnych, ale osoby aktywnie poszukujące pracy

Na podstawie rejestracji osób bezrobotnych w urzędach pracy obliczana jest stopa bezrobocia rejestrowanego
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
men24a
Nie ile przepracowały w życiu tylko ile uniknął zamachów na swoje życie.
Wielki wódz nie znający języków, nie potrafiący się wysłowić, nigdy nic nie prowadził a jednak WIELKI. Jego wizja wyniosła kraj na sam szczyt dobrobytu. Nie ważne ile zadłuży obywateli, nie ważne że bije rekordy zadłużenia, lud codziennie
Nie ile przepracowały w życiu tylko ile uniknął zamachów na swoje życie.
Wielki wódz nie znający języków, nie potrafiący się wysłowić, nigdy nic nie prowadził a jednak WIELKI. Jego wizja wyniosła kraj na sam szczyt dobrobytu. Nie ważne ile zadłuży obywateli, nie ważne że bije rekordy zadłużenia, lud codziennie jest informowany w jak wspaniałym stanie są nasze finanse publiczne. To nic że pobiliśmy rekord zadłużenia pobijając nawet Gierka, po prostu poradziliśmy sobie najlepiej na świecie.
demeryt_69 odpowiada men24a
Zupełnie jak Kim-dziadek, Kim-ojciec i The Little Rocket Man w KRL-D :)
bha
Cóż.... Na elastycznym na Maxa czasowym, na niepełych etatach, śmieciowo-zleceniowym niestety bez żadnych od wielu lat praw,, pracowniczych''w kadeksie pracy-sorry pracownikiem przecież się nie jest dla firmy tylko ich wyrobnikiem na zleceniu, na nie rzadko pracy na niby dzieła, na dość popularne wymuszane samozatrudnienia Cóż.... Na elastycznym na Maxa czasowym, na niepełych etatach, śmieciowo-zleceniowym niestety bez żadnych od wielu lat praw,, pracowniczych''w kadeksie pracy-sorry pracownikiem przecież się nie jest dla firmy tylko ich wyrobnikiem na zleceniu, na nie rzadko pracy na niby dzieła, na dość popularne wymuszane samozatrudnienia oraz na coraz częściej pracę w szaro-czarnym toksycznych barwach nie dziwota że bezrobocie jest Niby niskie???!!! . PS. Niestety Niskie bezrobocie dla lepszych statystyk.

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki