REKLAMA

"Bezpieczni" i reszta. Zaszczepieni zwolnieni z restrykcji? Rząd podejmie decyzję

2021-07-28 06:36
publikacja
2021-07-28 06:36
"Bezpieczni" i reszta. Zaszczepieni zwolnieni z restrykcji? Rząd podejmie decyzję
"Bezpieczni" i reszta. Zaszczepieni zwolnieni z restrykcji? Rząd podejmie decyzję
fot. Krzysztof Kaniewski / / ZUMA Press

Rząd w ciągu kilkunastu dni podejmie decyzję, jak podzielić społeczeństwo na "bezpiecznych" i resztę - pisze w środowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak uniknąć zapaści podczas spodziewanej IV fali COVID-19, nie dławiąc jednocześnie gospodarki? Zaszczepieni powinni być wyłączenie z wszelkich restrykcji sanitarnych - taką opinię po spotkaniu przekazała Rada Medyczna przy premierze. Ale na stole leży kilka scenariuszy - podaje gazeta.

"Szansą na uniknięcie restrykcji byłby negatywny wynik testu lub certyfikat szczepionkowy - mówią nam o +wariancie minimum+ osoby z rządu. Jeden z pomysłów dotyczy wizyty u lekarza - niezaszczepionych przed wejściem do gabinetu czekałby obowiązkowy szybki test na COVID-19. Inna koncepcja dotyczy limitów uczestników dużych imprez: przy kolejnej fali zachorowań dopuszczalna liczba byłaby znacznie zmniejszona, ale - podobnie jak dziś - limit dotyczyłby tylko niezaszczepionych" - czytamy.

Jak podaje gazeta, dyskutowane jest też powielenie rozwiązań znanych z Francji, czyli ograniczenie dostępu do rozmaitych usług, zarówno publicznych, jak i komercyjnych, dla osób niezaszczepionych. "Z apelem m.in. o możliwość nieobsłużenia klienta, który nie udowodni, że poddał się szczepieniu, zwrócili się do premiera przedsiębiorcy. Chcieliby być też zwolnieni z konsekwencji prawnych związanych z taką odmową. Rząd patrzy na te postulaty przychylnie" - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

pad/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (73)

dodaj komentarz
kenn
Segregacja, podziały, dyskryminacja, przymusy - konferencja:

https://www.youtube.com/watch?v=h3_ZqB5wNAE
franek_bez_franka2
Czy mieszkańcy bloków o wspólnych kanałach wentylacyjnych też mogą się spodziewać sagregacji? W takim przypadku na bruk czy do obozu?
secundus
a na dowód kod qr na czoło albo czipa w łapę?
tristans
te pomysły są niezgodne z konstytucją i swobodą obywatelską, prawnie gwarnatowaną. Nikt nie ma prawa ograniczać innych osób, jeżeli sam może uniknąć zagrożenia. Oto zdradzieckie rządowe gęby, Kaczyński i spółka to gorszy sort obywateli, którzy co prawda nie są na pasku niemiecko / francusko / kowbojskim (przynajmniej te pomysły są niezgodne z konstytucją i swobodą obywatelską, prawnie gwarnatowaną. Nikt nie ma prawa ograniczać innych osób, jeżeli sam może uniknąć zagrożenia. Oto zdradzieckie rządowe gęby, Kaczyński i spółka to gorszy sort obywateli, którzy co prawda nie są na pasku niemiecko / francusko / kowbojskim (przynajmniej jawnie), ale interes społeczeństwa mają tak samo gdzieś co poprzednicy.
3456
polski robol będzie teraz jeszcze dodatkowo pracował na Amerykanina , niewolniczy haracz płaci , po czyjej stronie stanął rząd widać ,
samsza
Są osoby, co bardzo chciałyby się zaszczepić, ale zdrowie im nie pozwala.
Nie dość, że muszą się nasłuchać wyzwisk, że są antyszczepami, to jeszcze w pełni zdrowe zaszczepione konie, plują im w twarz pajacowaniem, że ci im zagrażają. A jest dokładnie na odwrót, to zaszczepieni mogą dobić chorego, który nie
Są osoby, co bardzo chciałyby się zaszczepić, ale zdrowie im nie pozwala.
Nie dość, że muszą się nasłuchać wyzwisk, że są antyszczepami, to jeszcze w pełni zdrowe zaszczepione konie, plują im w twarz pajacowaniem, że ci im zagrażają. A jest dokładnie na odwrót, to zaszczepieni mogą dobić chorego, który nie ma zdrowia się zaszczepić.
pixel75

Dokładnie tak! Szkoda tylko, że w obecnych czasach przez radykalizację jednostek tak proste rzeczy nawet ludziom do głowy nie przychodzą.
alex12
Takie osoby będą mogły zrobić test,
samsza odpowiada alex12
Zaszczepiony też może zrobić test.
broiniac
To nie w ułamek odsetka ludzi, którzy nie mogli się zaszczepić jest to wszystko wymierzone, tylko w prawie połowę obywateli, którzy mogą, ale po prostu nie chcą.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki