Bezos (na krótko) najbogatszy na świecie

[Aktualizacja 22:02] Jeff Bezos, założyciel Amazonu, został dziś najbogatszym człowiekiem świata, ale szybko utracił palmę pierwszeństwa – wynika z danych publikowanych przez Bloomberga. Po kilku godzinach na fotel lidera wrócił prowadzący w rankingu od maja 2013 r. Bill Gates, współwłaściciel Microsoftu.

(fot. JASON REDMOND / FORUM)

Akcje giganta e-handlu drożały w czwartek na Wall Street, przez co wirtualny majątek Jeffa Bezosa rósł o 1 mld USD. W tym samym czasie taniały walory Microsoftu. Jednak po 14:30 Amazon spadł pod kreskę, a spółka Gatesa zaczęła odrabiać straty. Bloomberg oszacował wartość aktywów obu panów po zakończeniu sesji - Gates z majątkiem 90,7 mld USD zakończył dzień na pierwszym miejscu, Bezos z 89,3 mld USD był drugi.

Pościg Jeffa Bezosa za Billem Gatesem
Pościg Jeffa Bezosa za Billem Gatesem (Bloomberg)

Od początku roku majątek Bezosa wzrósł o ponad 25 mld USD wobec „zaledwie” 8,5 mld USD wzrostu Billa Gatesa i 10,6 mld USD trzeciego na liście Amancio Ortegi (m.in. sieć Zara). Kolejne osoby na liście Bloomberga to Warren Buffett, Mark Zuckerberg i Carlos Slim.

Co ciekawe, w czołowe trzydziestce najbogatszych ludzi świata w tym roku skurczył się majątek tylko jednego - George Sorosa.

DI

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 39 wizytator

"Se" publikujcie te listy "najbogatszych" a Rothschild się śmieje i liczy kasę.

! Odpowiedz
4 15 fred_

Moze byw w tym sporo prawdy merlin651

! Odpowiedz
10 78 merlin651

bo Soros wydaje hajs na KOD

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne