REKLAMA
Tour de spółki

Bez pieniędzy i nowych przepisów nie przybędzie sygnalistów

2017-07-28 05:41
publikacja
2017-07-28 05:41

Zbieranie od obywateli informacji o kartelach przynosi już pewne efekty. Przez pierwsze trzy miesiące UOKiK odebrał 380 e-maili i 675 telefonów - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

/ fot. ponsulak / YAY Foto

W kwietniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uruchomił specjalną infolinię oraz adres e-mailowy, przez które można informować o zmowach cenowych. Przez pierwsze trzy miesiące UOKiK odebrał 380 e-maili i 675 telefonów. Jak czytamy w artykule, większość nie była jednak związana z kartelami, ale z infolinii korzystali też niezadowoleni konsumenci.

"Wiele osób nie wie, czym się zajmujemy oraz co to jest naruszenie konkurencji, i dopytuje o to" - mówi Marta Skrobisz, naczelnik wydziału w Departamencie Ochrony Konkurencji, którą cytuje "Rz". "Jesteśmy jednak zadowoleni, bo było kilkanaście sygnałów, które nas zainteresowały. Chociaż żadne postępowanie, nawet wyjaśniające, nie zostało jeszcze wszczęte, to już odbyliśmy kilka spotkań z sygnalistami" - dodaje.

Jak podaje "Rzeczpospolita", wcześniej także istniała możliwość informowania urzędu o porozumieniach kartelowych, ale mało kto chciał to robić oficjalnie, a anonimowe zgłoszenia były bardzo rzadkie. (PAP)

agzi/ mmi/

Źródło:PAP
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki