REKLAMA

Bez kwarantanny po wjeździe na Ukrainę

2020-06-15 11:07
publikacja
2020-06-15 11:07
Bez kwarantanny po wjeździe na Ukrainę
Bez kwarantanny po wjeździe na Ukrainę
fot. Ivan Semenovych / / Shutterstock

Po powrocie z Polski na Ukrainę nie trzeba poddawać się samoizolacji ani obserwacji - poinformował w poniedziałek ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow. Jak dodał, Polska jest w tzw. zielonej strefie pod względem sytuacji epidemicznej.

Od poniedziałku na Ukrainie przywracane są międzynarodowe regularne pasażerskie połączenia lotnicze. W związku z tym - jak wyjaśnił minister - wprowadzono zmiany do regulacji dotyczących przekraczania granicy.

Do zielonej strefy zaliczane są kraje, w których liczba aktywnych zachorowań na Covid-19 wynosi mniej niż 40 na 100 tysięcy osób - oświadczył Stepanow. Do czerwonej strefy wchodzą kraje, w których liczba zakażeń jest większa.

"Polska należy do krajów, zaliczanych do zielonej strefy. A więc nie trzeba przechodzić obserwacji" - poinformował minister, odpowiadając na pytanie, czy ukraińscy obywatele mogą wjechać z Polski na Ukrainę bez obowiązku poddawania się obserwacji.

Dodał, że osoby przybywające na Ukrainę z państw zielonej strefy nie muszą przechodzić obserwacji ani samoizolacji, ale mają obowiązek posiadania polis ubezpieczeniowych przewidujących pokrycie kosztów leczenia po zachorowaniu na Covid-19.

Resort ochrony zdrowia podkreślił też na Facebooku, że cudzoziemcy, którzy przylatują na Ukrainę z krajów zielonej strefy, nie muszą przechodzić obserwacji, lecz mają obowiązek posiadania polisy ubezpieczeniowej na wypadek zachorowania na Covid-19.

W piątek rząd w Kijowie podjął decyzję o wznowieniu pracy przejść granicznych i kontrolnych na ukraińskich lotniskach oraz o pozwoleniu na wjazd do kraju obcokrajowcom. Minister infrastruktury Władysław Kryklij zaznaczył, że pozwolenie na wjazd dotyczyć będzie cudzoziemców, którzy nie są obywatelami krajów "ze znacznym rozprzestrzenianiem się" Covid-19 i którzy nie przebywali na terytorium takich krajów w ciągu ostatnich 14 dni przed wjazdem.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki