REKLAMA

Best wydłuża termin na wybór inwestora

2020-05-15 13:54
publikacja
2020-05-15 13:54
Best wydłuża termin na wybór inwestora
Best wydłuża termin na wybór inwestora
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Best przedłuża termin na wybór inwestora, który mógłby objąć mniejszościowy, niekontrolny pakiet akcji nowej emisji - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Powodem są zawirowania na rynkach finansowych wywołane przez pandemię koronawirusa. Rozmowy z potencjalnymi inwestorami będą nadal kontynuowane.

Zarząd Best w czwartym kwartale 2019 r. rozpoczął rozmowy z wybranymi inwestorami finansowymi zainteresowanymi objęciem mniejszościowego, niekontrolnego pakietu akcji nowej emisji. Środki pochodzące z dokapitalizowania spółki miałyby zostać przeznaczone na rozwój grupy poprzez inwestycje w nowe portfele wierzytelności oraz dalszą ekspansję.

Jak podano, zaproszenie do rozmów skierowano wyłącznie do wybranych funduszy, w szczególności takich, które znają branżę zarządzania wierzytelnościami nieregularnymi.

"Best jest w bardzo dobrej kondycji finansowej, wskaźnik zadłużenia grupy Best należy do najniższych w branży. Mimo rozwijającej się od marca globalnej pandemii koronawirusa, działamy bardzo sprawnie. Osiągamy dobre wyniki operacyjne i realizujemy założone na ten rok cele. Niestety wpływ pandemii na otoczenie gospodarcze oraz sentyment na rynku kapitałowym sprawił, że nie będziemy mogli dokonać wyboru ewentualnego inwestora przed końcem pierwszej połowy tego roku. Rozmowy z inwestorami będą nadal kontynuowane, choć zapewne w najbliższym czasie ich dynamika będzie mniejsza niż w okresie przed wybuchem pandemii" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Krzysztof Borusowski, prezes i większościowy akcjonariusz Best.

W ocenie prezesa, można spodziewać się wzrostu udziału kredytów nieregularnych w polskim sektorze bankowym, a gospodarcze efekty pandemii koronawirusa mogą tę podaż dodatkowo zwiększyć.

"Dzięki znaczącym inwestycjom w technologię, zrealizowanym w poprzednich latach, Best jest operacyjnie bardzo dobrze przygotowany do istotnych wzrostów procesowanego wolumenu spraw. Pozyskanie kapitału na rozwój na pewno przyspieszyłoby wzrost naszej grupy i umocniło pozycję Best na rynku w Polsce i za granicą" – dodał Krzysztof Borusowski.

Krzysztof Borusowski posiada prawie 18,47 mln akcji Best, stanowiących 80,2 proc. kapitału zakładowego spółki. Marek Kucner, wiceprezes, ma blisko 3,25 mln akcji, stanowiących 14,1 proc. kapitału.

Borusowski i Kucner deklarowali długookresowe zaangażowanie w rozwój spółki i nie zamierzali sprzedawać należących do nich akcji.

Doradcą Best przy wyborze nowego inwestora jest firma Rothschild&Co. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź, jak odebrać na start 24 000 punktów o wartości do 400 zł z kartą kredytową CitiBanku (RRSO 12,59%)

Sprawdź, jak odebrać na start 24 000 punktów o wartości do 400 zł z kartą kredytową CitiBanku (RRSO 12,59%)

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki