REKLAMA

Benedykt XVI złożył życzenia wiernym Kościołów wschodnich

2008-04-27 13:34
publikacja
2008-04-27 13:34
O przezwyciężenie tragicznej sytuacji, panującej w wielu krajach Afryki, modlił się Benedykt XVI z tysiącami pielgrzymów, przybyłych w południe na Plac świętego Piotra.

Podczas modlitwy Regina Coeli papież złożył życzenia wiernym Kościołów wschodnich, obchodzących dziś Wielkanoc. Zapowiedział też, że w najbliższą środę, w czasie audiencji generalnej, podzieli się wrażeniami z pielgrzymki do Stanów Zjednoczonych.

Benedykt XVI spóźnił się na dzisiejszą modlitwę, ponieważ przedłużyły się święcenia 29 nowych księży, którym przewodniczył w Bazylice Watykańskiej. Papież przypomniał, że najważniejszym zadaniem kapłanów jest niesienie radości Ewangelii często smutnemu współczesnemu światu.

Składając życzenia wielkanocne wiernym obrządków wschodnich papież wezwał do nasilenia dialogu i współpracy prowadzących do jedności chrześcijan.

Na zakończenie spotkania Benedykt XVI przypomniał o dramatach Somalii, Darfuru w Sudanie i Burundi. Wyraził nadzieję, że władze tych krajów i wspólnota międzynarodowa przyczynią się do wstrzymania przemocy i powrotu na drogę pokoju i rozwoju.

Papież pozdrowił biskupów, księży i pielgrzymów w Gnieźnie, którzy oddają cześć świętemu Wojciechowi. Jak podkreślił, jego męczeńska śmierć stała się zarzewiem wiary na polskich ziemiach.
Źródło:IAR
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki